Aç Hayalet Victoria Ying

Aç Hayalet
Victoria Ying

%20 İNDİRİM
199,00 TL
159,20 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256772243
977693
Aç Hayalet
Aç Hayalet
159.20

Sessiz, çalışkan ve hepsinden öte zayıf bir genç kız olan Valerie Chu, Uzakdoğu kökenli bir ailede, ince bir bedenin her şeyden önemli olduğunu düşünen bir anneyle yaşar. Uslu ve uysal davranmayı kendine görev edinmiştir ve annesinin sıkı yönetimi altında sıkışmış hissetmesine rağmen hem zayıf olmak hem de öyle kalmak için elinden geleni yapar. Ancak Valerie'nin herkesten gizlediği bir sırrı vardır: En yakın arkadaşı Jordan dahil kimse onun yıllardır bulimia nervoza hastası olduğunu bilmiyordur.


Annesinin ve toplumun ondan bekledikleri arasında hayatına bir yol çizmeye çalışırken trajik bir olay yaşanır. Ardından Valerie önceliklerini ve vücuduna dair fikirlerini sorgulamaya başlar. Ancak her şeyden önce yapması gereken tek şey vardır: kendinde yardım isteyecek gücü bulmak.


Mutlu bir hayat sürebilmek, sevilmek ya da en azından kendini sevmek için gerçekten zayıf olması ve ne pahasına olursa olsun bu hastalığa katlanması gerekiyor mudur?


“Şefkat ve dürüstlükle dolu, muhteşem bir duyarlılıkla işlenmiş iyileştirici bir hikâye.”


—Kirkus


“Ying, hem Val hem annesi üzerinden yeme bozukluğunun gerçekçi bir portresini çizerken her iki kadına da empatiyle yaklaşıyor. Ancak onların, bedenleri ahlaki bir ölçüt haline getirmeye takıntılı, şişman fobik bir topluma bulundukları katkılardan paçayı sıyırmalarına da izin vermiyor."


—Bulletin of the Center for Children's Books


“Arkadaşlık ve sevgi üzerine öyle güzel, öyle trajik, öyle moral verici bir hikâye ki! Bunu çocukken okumayı dilerdim ama şimdi okuduğum


için de minnettarım. Uzun zaman boyunca kitabın verdiği mesaj hakkında düşüneceğim.”


—MariNaomi

(Tanıtım Bülteninden)


Kapat