Bediüzzaman Ve İnsan %10 indirimli Vehbe Zuhayli

Bediüzzaman Ve İnsan
Vehbe Zuhayli

%10 İNDİRİM
10,80 TL
9,72 TL
Tükendi
-132035
534032
Bediüzzaman Ve İnsan
Bediüzzaman Ve İnsan
9.72
Said Nursi ile Sartre arasındaki temel ayrılık, varlığı ele alış biçimlerinden kaynaklanır. Nursi İslam geleneğinin çağdaş bir takipçisi ve Kur'an'ın özgün bir yorumcusu olarak varlığın birliğini ve metafizik boyutunu ısrarla vurgular. (...) Nur Risaleleri modernitenin insan ve tabiat arasında yarattığı gerilim ve uçurum ile bunların sonucu olarak ortaya çıkan insanın tabiata ve kendine yabancılaşması sorununa da meydan okudu.

Doç. Dr. İbrahim Özdemir

Bedüzzaman'a göre, sair varlıklarla kardeşliği hissetme açısından varlık alemi sınırsızdır. Bunu hisseden insan, her bir varlıkla rahmani bir ünsiyet kurar. İntisap eden kul, Rabb'ine olan yolculuğunda bu kardeşlerinin yardımını yanı başında hisseder.

Prof. Dr. Freid el - Ensari

Said Nursi, ruh ile maddeyi birleştirerek toplayıcı ıslah hamlesine başladı. Bunun için, beyanatı tesirli ve canlıydı. İşitenleri etkisi altına alıyordu. Sohbeti teselli verici, sireti tatlı, beyanı alımlı idi. Metodu nurdu. Öyle ki ben Nursi'ye şu sözü yakıştırmaktan çekinmiyorum: "Kur'an'ın Manasını Arz Etmede Beyan Emiri."

Prof. Dr. Vehbe Zuhayli

(Arka Kapak)
Kapat