Kusursuz Kadının Peşinde %25 indirimli Vamık D. Volkan

Kusursuz Kadının Peşinde
Vamık D. Volkan

%20 İNDİRİM
18,00 TL
14,40 TL
Tükendi
9789756287149
597845
Kusursuz Kadının Peşinde
Kusursuz Kadının Peşinde
14.40

Bir gazete ilanı:
Profesyonel, aktif, genç büyükbaba iyi yürekli, başarılı, sigara içmeyen, tiyatroya, tenise, aile toplantıları ve mesleki sohbetlere ilgi duyan bayan arıyor. Lütfen yanıt gönderin.

Bir adam:
Hamilton...57 yaşında...Çekici, başarılı ve zengin bir iş adamı. Üç anne ile geçen ve fiziksel tacize uğradığı bir çocukluk...Sık sık yollandığı işkence odası...Erişkinlikte önüne geçemediği bir "kusursuz" kadın arayışı...Telefon defterinde kayıtlı 100 kadın...Sigara, içki ya da kumar değil, "kadın bağımlısı" bir adam.

Vamık D. Volkan diyor ki:
Bu kitap "insan yıllarca haftada dört beş kez psikanaliste giderse neler olur"u merak eden herkes için yazıldı. Ayrıca psikanaliz eğitimi verenler ve öğrenenler için de bir "eğitim gereci" olarak kullanılabilir. Hamilton'un öyküsü evrensel bir öyküdür ve bize çocukluk yaşantılarının (özellikle de örseleyici olanların), yaşamın ilk yıllarında tacizkâr anne-babayla ya da ortamdaki diğer insanlarla kurulan özel ilişkilerin ve bunların yanında atalarımızın başından geçmiş tarihsel olayların kişiliklerimizi nasıl şekillendirdiğini öğretir. Bu bize, anne babamızı ve hangi tarihsel olayların içine doğduğumuzu seçemeyeceğimizi bir kez daha anımsatır. Bununla birlikte, kendi çocuklarımıza karşı davranışlarımızın bütün sorumluluğunu üstlenebilir ve onların çocuk Hamilton'un sık sık gönderildiği "işkence odasını" tanımamalarını sağlayabiliriz.

Kapat