Underground Poetix Sayı: 13 %25 indirimli Kolektif

Underground Poetix Sayı: 13
Kolektif

%20 İNDİRİM
25,00 TL
20,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786055150525
568641
Underground Poetix Sayı: 13
Underground Poetix Sayı: 13
20.00

Underground Poetix'in 13.sayısı Dorotohy Parker'ın şiirleriyle açılıyor, Virginia Woolf “hakikate en yakın şey” olarak müzikten bahsederdi, Woolf ve müzik üzerine.
Sisters of Perpetual Indulgence yani “Daimi Haz Tarikatı” ve Radical Faeries “Radikal Periler” gibi karşı-kültür hareketlerine, erkekegemen sisteme nanik yapan oluşumlara eğildik… Muazzam ama gösterişsiz punk şiirleri ile Jonny Fluffypunk ülkemize ilk ziyaretini de yapmış bulunuyor bu sayımızda…
David Wojnarowicz üzerine Felix Guattari, Spinoza üzerine Deleuze, 13. sayının tuğlalarındanken ilk dosya konumuz Natalie Purcell'ın yazıp Şakir Özüdoğru'nun dilimize kazandırdığı FEMİNİZM ve PORNOGRAFİ.
Ulvi Yaman, YALNIZ MASTÜRBASYONCUNUN BALADI METNİYLE Anne Sexton'u Türkçeleştirdi.
Uzun zaman beklese de nihayet Yüksel Arslan için Rafet Arslan'ın kaleme aldığı “Aslan'ı sanat dünyasından kurtarmak”da 13.sayıda.
Grateful Dead, Jack Kerouac, Charlie Parker, Allen Ginsberg… “nelerden bahsediyor bu adam,” değil de kim bu Hans PLOMP, Plomp Poetix'de.
“Yurtsuzluk duygusu” ile Tom BRADLEY,
“dertler/ milk jane için okunan dualar”la Thurston MOORE içerde yer alırken, nihayet: “İsrail'in Lübnan'ı işgaline doğrudan tepki olarak 1982 senesinde kurulan Muslimgauze olarak bilinen DIY agit-ambient birimi Bryn Jones UP13'de!
Bad Religion'dan Greg Graffin'in kaleme aldığı PANK MANİFESTOSU'da bu sayıda yer almakta.
web aleminde bilinen bir imaj var, durur durur yeniden gözebatar, David Bowie ile William Burroughs'un meşhur karesidir bu, peki nedir bu fotoğrafın hikayesi, niyedir!? “O zamanlar 27 yaşında olan David Bowie ile 60'ındaki Burroughs, yetmişli yılların Rodgers ve Hammerstein'ı, 1973'te Londra'da bir oyukta kaybolurlar…” diye başlıyor mesel, BOWIE&BURROUGHS undergroundpoetix 13'de.
SCHIZOPOP Manifesto, KIM GORDON'la Richard Kern,
“Kadınlarla Uyumak” şiiriyle Kenneth Koch,
Minör Mimarlar ve İp Cambazları: Ortak Mimari Manifesto,
detaylı hayat hikayesi, edebiyatı ve şiirleriyle efsane Harold Crane bu sayının olmazsa olmazlarıyken ana dosya konularımızdan bir tanesi düşükbütçeli sinema dünyasının devleri KUCHAR KARDEŞLER -HAYATLARI VE SİNEMALARI-,
Floyd Salas'ın 1980 tarihli efsane kitabı “AM, AM HERYERDE AM -Dikizcinin Hazzı” kitabının tam çevirisi, Merve Darende'nin muazzam Amerikan edebiyatı dersi: “Mekanik Düşler: Amerika'da Pastoralin Zaman ve Mekân Bozumu”,
Chris Marker Röportajı, Vladimir Mayakovsky, Robert Frost, ve ülkemizin en kısa hikayeleri ile KISAKESUP da Underground Poetix

Kapat