Merhaba Pedagoji - Doğadan Gelen Tasarımlar Ümmiye K. Dikmen

Merhaba Pedagoji - Doğadan Gelen Tasarımlar
Ümmiye K. Dikmen

%30 İNDİRİM
40,00 TL
28,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934177
912609
Merhaba Pedagoji - Doğadan Gelen Tasarımlar
Merhaba Pedagoji - Doğadan Gelen Tasarımlar
28.00

BİR İLK! YENİ NESİL ÖYKÜLER BUNLAR!
21. yüzyıl becerileri, kariyer ve vizyon bilinci çocuklara hiç bu kadar eğlenceli, etkileyici bir teknikle kazandırılmadı.

Merak duygusunu destekleyerek çocuğu icat yapma konusunda yüreklendiren bir hikâye!
Ege, tuhaf bir ses işiterek uyandı. Boğuk ses, ahşap pencerenin dışından geliyordu. Pencerenin kenarındaki kuş, başını ilginç bir şekilde sallıyor, gagasını açıp açıp kapatıyordu. Ege, kuşa yardım etmek istedi. Kuş, pırrrr diye uçup gitti. Ege o anda fark etti. Şiirlerine melodi bulmasına yardımcı olan kuş sesleri artık duyulmuyordu. Sanki doğanın neşesi kaybolmuştu. Sebebini anlayabileceği tek yer ormandı. Ege ve arkadaşları ormanda gördükleri manzara karşısında dehşete kapıldılar. Bir şeyler yapmalıydılar!
Bizim kafadarlar için serüven şimdi başlıyordu. Doğanın neşesi geri gelebilecek mi?
Ege ve arkadaşları, karşılaştıkları sorunu çözebildiler mi?
Ege’nin şaşırtıcı rüyasıyla başlayan serüvenine katılmak ve doğadan tasarımlar yapmak isteyen tüm çocukların bir solukta okuyacağı keyif dolu bir hikâye…
Kitap Hakkında
Yeni nesil çocukların öğrenme ve bilgi edinme özellikleri dikkate alındığında kurgulaştırılmış resimli hikâye kitaplarının yeri oldukça önemlidir. Merak uyandıran olay kurgusu ve akıcı dil ile kaleme alınmış bu hikâyeyi çocuklar keyifle okuyacaklar. Hikâyede konu ve tema olarak cesaret, güven, başarı, teknoloji ve mühendislik, doğayı koruma bilinci, yardımseverlik, edebi ve estetik değer bilinci, saygı, hoşgörü yer almaktadır. Bu hikâye ile çocuklara, eleştirel ve yaratıcı düşünme, problem çözme, kendini ifade etme, fikirlere saygı gösterme, işbirliği, bilgiyi doğru kullanma ve bilgiye ulaşma gibi 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır.
Çocuklar bu kitap sayesinde çevreye karşı duyarlılık geliştirecek, bilim ve fen ışığında üst düzey problem çözme becerilerini kullanarak tasarımlar yapmak için cesaretlenecektir.

Kapat