9789944490474
466410
Görünmez Holding
Görünmez Holding
Siyah Beyaz Yayınları
25.00
"Bu kitap mutlaka okunmalı. Ülkemizi yoksullaştıran yolsuzlukları herkesin anlayabileceği yalınlıkta kaleme alan Tuncay Mollaveisoğlu yine çok önemli bir çalışmaya imza attı. Görünmez Holding; Türkiye'yi kuşatan ilişkiler ağını deşifre ediyor. Bu holdinge bağlı şirketlerin gücünü, etki alanlarını ve Türkiye yağmasını anlatıyor. Tarihe not düşecek bu kitap için Tuncay'ı yürekten kutluyorum."
-Tuncay Özkan-

"Türkiye'de uluslararası ölçülerde gazetecilik yapabilecek ve Türk medyası dışında gazeteci sayılacak çok az kişi var. Tuncay Mollaveisoğlu, işte bunlardan biri ve araştırmacı gazeteci olarak bence son on yılın en iyisi. Mollaveisoğlu'nun bu kitapta ortaya koyduğu ve 'iktidarın sermayeyle düzeyli" ilişkisi diyebileceğimiz yolsuzluk dosyaları, eğer Türkiye'de bir gün güneş doğarsa, yargı iddianameleri oluşturacak."
-Mine Kırıkkanat-

"Kanaltürk'teki "Yoksulluk ve Yolsuzluk" programından, "Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda" kitabından tanıdığımız, genç kuşağın en seçkin araştırmacı yazarlarından olan Tuncay Mollaveisoğlu, bu yapıtında, AKP'ye "yandaş" ve "yanaşma" sermayenin özelleştirme, kamu ihaleleri altyapı projelerinde, kıyı ve orman talanında, imar rantında 5 yılda kazandığı 500 milyarın öyküsünü anlatıyor. Siyasetin de finanse edildiği bu meblağın nasıl hepimizin gözünün önünde görünür olduğu halde, görünmez gibi duran "Görünmez Holding"e aktığını belgeleriyle gözler önüne seriyor.

Herkesin okuması gereken bu ibret vesikalarını önümüze getirdiği için Tuncay Mollaveisoğlu'na teşekkür borçluyuz.
-Ali Sirmen-
(Tanıtım Yazısından)
Kapat