Öfkeden Sakinliğe Thubten Chodron

Öfkeden Sakinliğe
Thubten Chodron

%10 İNDİRİM
220,00 TL
198,00 TL
Temin süresi 3 iş günüdür.
9786057098320
956804
Öfkeden Sakinliğe
Öfkeden Sakinliğe
198.00
Öfke; kızgınlık, sinirlilik, kin, kavgacılık, dargınlık, düş kırıklığı, nefret ve hiddet gibi duyguları içinde taşır. Bu yüzden öfkenin, sahip olduğu yüksek olumsuz enerji nedeniyle birçok davranışbilimciye göre denetlenmesi zordur ve yıkıcı duygular içinde de en tehlikesidir. Bir anlık öfke veya nefretin kendimize ve başkalarına karşı nasıl mutsuzluk, dehşet, acı ve kaygı veren olayları zincirleme olarak başlattığını görebiliriz.
Öfke ve diğer yıkıcı duygular yalnızca ruhsal sağlığımızı tehdit etmekle kalmaz, aynı zamanda bedensel sağlığımız üzerinde de olumsuz etkiler yaratır. Yapılan bilimsel çalışmalar, öfkeli birinin diğer insanlara göre on yedi kat daha fazla hastalıklara yakalanma tehlikesine sahip olduğunu göstermiştir.

“Bu kitap kendimizi öfkeden, dargınlıktan, nefretten ve kıskançlıktan nasıl kurtaracağımıza ilişkin yürekten yaklaşımlar ve uygulamalarla dolu. Öfkenin üstesinden gelmek, daha fazla hoşgörü, sevgi ve bağışlayıcılıkla yaşamak için kolay bir rehber arıyorsanız, bu kitabı hararetle öneririm.”

DR. HOWARD CUTLER, The Art Of Happiness'ın (Mutluluk Sanatı) yazarlarından

“"Öfkeden Sakinliğe"de Thubten Chodron, duygusal anlamda anlayışlı bir hayat yaşamadaki en çetin uğraşlardan birinin üstesinden gelmek için, son derece sevecen ve gerçekten yararlı bir rehber sunuyor okuyucuya.”

DANIEL GOLEMAN, Emotional Intelligence'ın (Duygusal Zekâ) yazarı.


(Tanıtım Bülteninden)


Kapat