9789755061184
557188
Bir Cerrahın Anıları
Bir Cerrahın Anıları
Milliyet Yayınları
5.50

Tarık Hoca'nın ne tatlı bir yazar olduğunu anlamak için, yaşattığı anıları okumak yetecek...
Halit Kıvanç

Tanrı bazı insanları özenerek yaratır onlara kendinden bir şeyler katar. Ben onlara "Güzel Adam" derim; Kocaman ellerinde Tanrı'nın gücünü, kocaman yüreklerinde Tanrı'nın sevgisini, kocaman beyinlerinde Tanrı'nın yaratıcı ışığını taşırlar. Bunlar iyi iş yaparlar, iyi dost olurlar; Sevimli, sıcak, samimi vefakar insanlardır. Okurken anılar canlandı, onlara dokundum, onları sevdim.
Bedri Koraman

Tarık Hoca'nın veda konuşmalarını bir bardak su içer gibi okuduktan sonra, "Şimdi sıra hatıralara geldi" demiştim. Düşüm gerçekleşti, mutluyum... 'Bir Cerrahın Anıları'nı siz de zevkle okuyacak, zevkle anlatacaksınız.
Erol Dallı

Tarık Minkari, konuların bütününe yaklaşma yeteneğine sahip, sentez ve değerlendirmeyi de iyi biliyor. Hepsinden önemlisi, olayları renk cümbüşü ile ışıklandıran kendi kişisel katkısı. Dilerin bu kitap, çok sayıda yenisinin birincisi olur.
Aydın Boysan

Ameliyatları bir şiirde, zevkle seyrederdim. Yazıları da bir şiir. Onları da zevkle okuyor, zevkle anlatıyorum.
Prof. Dr. Gıyas Korkud

Bunları ben söylesem taraf tuttu dersiniz. İyisi mi duyduklarımı söyleyeyim: "Biz Tarık Hoca'yı iyi bir cerrah bilirdik, meğer aynı zamanda usta bur yazarmış. Yazılarını hem okuyor hem gülüyoruz; hem anlatıyor, hem güldürüyoruz. Doyamadık devamını bekleriz."
Prof. Dr. Kenan Karabay

Kapat