Tanrı'nın Kırbacı Yevgeniy İvanoviç Zamyatin

Tanrı'nın Kırbacı
Yevgeni Zamyatin

%35 İNDİRİM
52,00 TL
33,80 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786257737890
860727
Tanrı'nın Kırbacı
Tanrı'nın Kırbacı
33.80

“Modern medeniyetin bir çıkmaza sürüklendiğini gören Zamyatin bu anda dahi insanlığın tek kurtuluşu olacak yeni bir Attila'nın ortaya çıkışı için yüzünü geleceğe döndü.”–Gleb Struve

Devrimlerin de sayılar gibi sonsuz olduğunu savunan Yevgeni Zamyatin'in iki önemli öyküsünü ve bir de yarım kalmış novellasını bir araya getiren bu kitap, yazarın yazınsal alanda da sürekli değişim peşinde olduğunun bir kanıtı âdeta.

Yazarın çağını yansıtmak üzere yıkılışının hemen öncesindeki Roma'yı gözlemlediğiTanrı'nın Kırbacıtüm Avrupa'nın kaderini değiştirecek olaylar zincirinin başlangıcına sürüklüyor okuru. Zamyatin'in ölmeden önce kaleme aldığı son eser olan bu novellada devrimsel olayların merkezinde Attila duruyor.

Adını Neva Nehri'nin azgın sularından alanSel, bir kadının çaresizliği ve kendini mahkûm ettiği yıkıcı sonuçlar üzerine çarpıcı anlatımıyla öne çıkıyor.

İç Savaş'ın hemen ardından yazılanEn Önemli Şey Hakkında Hikâyeise, çatışan taraflardan daha üstün bir ilke katıyor duruma; üstelik bunu özgün ve çarpıcı bir üslupla yapıyor.

Kapat