Suyun Şavkı %25 indirimli M. Melih Güneş

Suyun Şavkı
Leipzig'te Bir Aile ve Nazım Hikmet
M. Melih Güneş

%20 İNDİRİM
80,00 TL
64,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750839047
661662
Suyun Şavkı
Suyun Şavkı Leipzig'te Bir Aile ve Nazım Hikmet
64.00

Nazım'la Geçen Hayatlar

M. Melih Güneş'in Nazım Hikmet araştırmalarının yeni kitabı Suyun Şavkı: Leipzig'de Bir Aile ve Nazım Hikmet Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı.

Melih Güneş, bu kez 1950'lerde Türkiye'den siyasi nedenlerle ayrılmak zorunda kalmış bir Hayk ve Anjel Açıkgöz ailesi üzerinden Nazım Hikmet'in Avrupa'deki izini sürüyor. Kitabın en önemli özelliği, Hayk Açıkgöz tarafından çekilmiş Nazım Hikmet fotoğrafları albümü.

Cevat Çapan önsözünde Suyun Şavkı: Leipzig'de Bir Aile ve Nazım Hikmet kitabını şöyle tanıtıyor:

“Melih Güneş Suyun Şavkı başlıklı bu yeni kitabında 1950 yılında bir daha dönmemecesine doğup büyüdükleri topraklardan yurtdışına çıkmak zorunda kalan Hayk ve Anjel Açıkgöz'ün Samsun'dan başlayıp Leipzig'de sona eren uzun yolculuğunu ve Nazım Hikmet'le kurdukları o güzel dostluğun öyküsünü̈ anlatıyor.

Bu öykü aynı zamanda Nazım Hikmet'in Moskova'ya gittikten sonra çeşitli nedenlerle TKP'nin değişik kademelerinde çalışan, onunla iş birliği yapan ya da onun yardımıyla daha iyi koşullara kavuşan yoldaş bellediği insanların da tanıklığını açıklıyor.

Böylece bu güzel kitabı okurken Nazım Hikmet'in Türkiye'den ayrıldıktan sonra onunla benzer bir yazgıyı paylaşan sürgündeki dostlarıyla nasıl bir hayat yaşadığını, çıktığı yolculukları, katıldığı toplantıları, dost evlerinde memleket yemekleri yerken, Ruhi Su türküleri dinlerken duyduğu mutluluğu paylaşıyorsunuz.”

Kapat