Yeme Bozuklukları için Şema Terapi Susan Simpson

Yeme Bozuklukları için Şema Terapi
Bireyler ve Gruplar için Kuram ve Uygulama
Susan Simpson

%20 İNDİRİM
120,00 TL
96,00 TL
Temin süresi 10 iş günüdür.
9786057181756
912646
Yeme Bozuklukları için Şema Terapi
Yeme Bozuklukları için Şema Terapi Bireyler ve Gruplar için Kuram ve Uygulama
96.00

‘Yeme Bozuklukları için Şema Terapi’ klinisyenlere şema modelini yeme patolojisi olanlara sunma konusunda rehberlik eden ve devamında da bu yaklaşımla tedaviye ilişkin daha fazla klinik araştırma yapmayı teşvik eden, türünün ilk kitabıdır. 
Önde gelen şema terapi uzmanlarından oluşan uluslararası bir ekip tarafından yazılan ve Wendy Behary ile Şema Terapi’nin kurucusu Jeffrey Young’ın önsözünü içeren bu kitap, onların klinik bilgi ve araştırma deneyimlerinden yararlanmaktadır.
Kapsamlı ve pratik olan bu kitap, Şema Terapi için hızla büyüyen kanıta dayalı temeli tanıtıyor, bu modelin yeme bozukluğu tanı gruplarında uygulanışını özetleyip pratik noktaları, ortak zorlukları ve terapötik süreci araştırıyor. Kitap, terapist- danışan şema kimyası ve aktarımla çalışmak için ayrıntılı vaka örnekleri içeriyor. Ayrıca zorlu ve genellikle uzun vadeli çalışma karşısında terapistin özbakımını sağlama yöntemlerini anahatlarıyla belirtiyor.
Yeme bozukluklarının tedavisine yönelik yenilikçi ve erişilebilir bu yeni bakış, bu alandaki klinisyenler için paha biçilmez bir kaynak olacaktır. 

Kapat