Sevgisiz Dünyaya Karşı Susan Abulhawa

Sevgisiz Dünyaya Karşı
Susan Abulhawa

%20 İNDİRİM
129,00 TL
103,20 TL
Tükendi
9786257816557
964621
Sevgisiz Dünyaya Karşı
Sevgisiz Dünyaya Karşı
103.20

2020 Filistin Kitap Ödülleri Sahibi


2021 Aspen Words Edebiyat Ödülü Finalisti


Sevgisiz Dünyaya Karşı, Orta Doğu'da ailesi ve kendisi için daha iyi bir yaşam ararken giderek radikalleşen genç bir kadının yaşamını anlatan etkileyici bir roman.


1970'lerde Filistinli bir mülteci ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Nahr, hayatı boyunca mükemmel bir aşk evliliğini, çocuk sahibi olmayı ve kendi güzellik salonunu açmayı düşler. Fakat hayallerinin gerçekleşmeyeceğini, sevdiği adamın evlendikten kısa süre sonra onu terk etmesiyle acı bir şekilde kavrar. İşlerin daha da kötüleşmeye başlamasıyla kendini istemediği durumlarda, ailesine söylemek zorunda olduğu yalanların içinde bulur.


Bir mülteci olarak hayatta kalma mücadelesi ve kendini keşfetme süreci hiç bitmeyen Nahr, tutuklanıp hicre hapsine mahkûm edilir. Neredeyse hiç tanımadığı bir ülkede, günlerini hapse girmesine neden olan dramatik olayları düşünerek geçirir. Nahr'ın hikâyesi artık öfke, sevgi, şefkat, çaresizlik ve nefretle doludur.


“Abulhawa, arzu ile hayatta kalma arasındaki gerilimin açıkça ortaya konduğu bir dünyayı zarif bir şekilde inşa ediyor.” –New Yorker


“Bir kadının acısına dair ayrıntılı araştırmalar ve umutsuzca alınan önlemler, bu hikâyeyi ön plana çıkarıyor.” –Publishers Weekly


“Bu dokunaklı romanda Abulhawa, sürgünün mirasına ve politik olanla kişisel olanın kesişimine sert bir bakış atıyor.” –Booklist(Tanıtım Bülteninden)


Kapat