Sülün Katilleri - Q Departmanı Serisi 2 Jussi Adler Olsen

Sülün Katilleri - Q Departmanı Serisi 2
Jussi Adler Olsen

%20 İNDİRİM
59,98 TL
47,98 TL
Tükendi
9786052997994
807410
Sülün Katilleri - Q Departmanı Serisi 2
Sülün Katilleri - Q Departmanı Serisi 2
47.98

Bazı acıları zaman iyileştirmez,tek çaresi intikamdır.

Çözülemediği için rafa kaldırılmış davaları yeniden soruşturan Q Departmanı yeni bir dosyayla karşı karşıyadır. Dedektif Carl Mørck ve ekibi yirmi yıl önce vahşice öldürülen iki kardeşin dosyasını yeniden soruşturmaya başlar. Fakat daha soruşturmanın başlarında bilinmeyen bir sebeple yoluna taş koyulmaya çalışılması dedektifin bu olayın altında daha büyük şeylerin yatıp yatmadığını sorgulamasına sebep olur.

Bu şüpheli durumun yanı sıra cinayet zanlıları, Danimarka'nın en zengin ailelerinden gelen, şiddeti kendileri için eğlence haline getirmiş bir grup yatılı okul öğrencisidir. Uzun yıllar sonra Carl Mørck ve ekibi bu davayı araştırmaya başlayınca bu çetenin karışmış olabileceği diğer suçlar çorap söküğü gibi gelmeye devam eder. Evsiz bir kadın olan Kimmie, olayların iç yüzünü aydınlatabilecek kilit isimdir.

Fakat bir zamanlar o çetede yer alan ve artık onların ezelî düşmanı haline gelmiş Kimmie'ye ulaşmak o kadar kolay olmayacaktır çünkü onun da kendi planları vardır. Kimmie onları alt edebilecek bir şeye sahiptir ve daha da önemlisi kaybedecek hiçbir şeyi olmayan birinin cesaretine…

“Adler Olsen komedi ile dehşeti ustalıkla iç içe geçiriyor… Yazarın mide gribini bile içten bir kahkahaya dönüştürebildiği bu gerilim kitabı âdeta bir yetenek gösterisi.”

Publishers Weekly

“Jussi Adler OlsenSülün Katilleri'nde heyecanlı ve çok güçlübir sonla kendi tarzını koruyor.”

Weekendavisen

“Sülün Katilleriincelikle kurgulanmış bir roman ve zarif bir dili var.”

Fyens Stiftstidende

“Bir oturuşta bitireceğiniz ve bir sonrakinin hazırda sizi bekliyor olmasını dileyeceğiniz olağanüstü bir polisiye roman.”

Søndag

“Karanlık havasına rağmen rahatlatıcı mizahıyla özgün bir gerilim romanı.”

Jyllands-Posten

“İskandinav polisiyesinin yeni gözdesi.”

The Times

“Sürükleyici bir anlatımı var.”

The Guardian

“Büyüleyici… Rahatsız edici olduğu kadar etkileyici de.”

Independent

“Soluksuz okuyacaksınız.”

Sunday Express

“Danimarka'nın önde gelen yazarlarından Jussi Adler OlsenSülün KatilleriileQ Departmanıserisinin ilk kitabıHücre'yi gölgede

bırakıyor.”

Publishers Weekly

“Adler Olsen'in mizahı ve Kimmie'nin üzücü hayatını tasvir edişiSülün Katilleri'ni modern İskandinav gerilim kitapları arasında öne çıkarıyor.”

Kirkus Reviews

“Çok başarılı bir kurgu ustası olan Adler Olsen'in mekân ve karakter tasvirleri çok güçlü.” Politiken

“Q Departmanı serisi yaptığı ters köşelerle çağdaş gerilim romanı okurlarını şaşkınlık içinde bırakıyor.”

Library Journal

“Eğer Raymond Chandler'ın kara mizahı, zekice esprileri ve şaşırtmacalarını seviyorsanız Q Departmanı serisini mutlaka okumalısınız.”

Men's Journal

“Gerilim dolu ve tatmin edici bir okuma deneyimi.”

USA Today

“Konusu rafa kaldırılmış dava dosyalarına dayanan Q Departmanı serisi hem ilgi çekici hem de son derece sürükleyici. Adler Olsen bu işte çok başarılı.”

Booklist

Kapat