Kentsel Dönüşüm: Avrupa ve Türkiye'deki Yansımaları Süleyman Hacıcafer

Kentsel Dönüşüm: Avrupa ve Türkiye'deki Yansımaları
Süleyman Hacıcaferoğlu

52,00 TL
Tükendi
9786057286925
946419
Kentsel Dönüşüm: Avrupa ve Türkiye'deki Yansımaları
Kentsel Dönüşüm: Avrupa ve Türkiye'deki Yansımaları
52.00

Kentlerin bilinçli bir şekilde oluşturulması, dönüştürülmesi ya da yok edilmesi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olsa da kavramsal olarak “kentsel dönüşüm”ün hümanist bir yaklaşım şeklinde ortaya çıkışı 20. yy.ın başlarına rastlamaktadır. Sanayi Devrimi sonrasında Avrupa'nın büyük kentlerinde işçi sınıfının içinde bulunduğu insanlık dışı koşullardan dolayı birçok düşünür tarafından, kentlerin iyileştirilmesi üzerine tartışmalar geliştirilmiştir.
Her kent, kendisine ait bir dil ve gramer geliştirerek dönüşümünü sağlar. Kent planlamacılarının, dönüşüm planlarını kentin içerisinde yaşamanın ve ona tutunmanın yolunun kentin dili ile gramerini çözmekten geçtiğini bilerek yapmalarında fayda vardır.(Tanıtım Bülteninden)


 • Açıklama
  • Kentlerin bilinçli bir şekilde oluşturulması, dönüştürülmesi ya da yok edilmesi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olsa da kavramsal olarak “kentsel dönüşüm”ün hümanist bir yaklaşım şeklinde ortaya çıkışı 20. yy.ın başlarına rastlamaktadır. Sanayi Devrimi sonrasında Avrupa'nın büyük kentlerinde işçi sınıfının içinde bulunduğu insanlık dışı koşullardan dolayı birçok düşünür tarafından, kentlerin iyileştirilmesi üzerine tartışmalar geliştirilmiştir.
   Her kent, kendisine ait bir dil ve gramer geliştirerek dönüşümünü sağlar. Kent planlamacılarının, dönüşüm planlarını kentin içerisinde yaşamanın ve ona tutunmanın yolunun kentin dili ile gramerini çözmekten geçtiğini bilerek yapmalarında fayda vardır.   (Tanıtım Bülteninden)


   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Stok Kodu
   :
   9786057286925
   Boyut
   :
   13,5 x 21
   Sayfa Sayısı
   :
   248
   Basım Tarihi
   :
   2023
   Kapak Türü
   :
   İnce Kapak
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat