Osmanlı'dan Günümüze Eğitimdeki Gelişmelere Eleştirel Bir Bakış Süleym

Osmanlı'dan Günümüze Eğitimdeki Gelişmelere Eleştirel Bir Bakış
21. Yüzyılda Eğitim Sistemimiz Nasıl Olmalı
Süleyman Bozdemir

45,00 TL
Temin süresi 15 iş günüdür.
9786257639095
873283
Osmanlı'dan Günümüze Eğitimdeki Gelişmelere Eleştirel Bir Bakış
Osmanlı'dan Günümüze Eğitimdeki Gelişmelere Eleştirel Bir Bakış 21. Yüzyılda Eğitim Sistemimiz Nasıl Olmalı
Cinius Yayınları
45.00

“Osmanlı'dan Günümüze Eğitimdeki Gelişmelere Eleştirel Bir Bakış-21. Yüzyılda Eğitim Sistemimiz Nasıl Olmalı?” kitabı, ülkemizde eğitim sistemlerinin Osmanlı'dan günümüze nasıl değişimler geçirdiğini ele alan temel bir çalışmadır. Bu eserde Türk eğitim sistemi olumlu olumsuz çeşitli yönleri ile tarihsel süreç içerisinde incelenmiştir. Bu çalışma; başta eğitim fakültesi ve üniversite öğrencilerine, her düzeydeki öğretmenlere, eğitim tarihine özel ilgi duyanlara, eğitim alanında çalışan uygulayıcılara, yöneticilere ve eğitimin geleceğine yön veren karar mekanizmasındaki kişilere kaynak oluşturabilecek önemli bir başvuru eseridir.

Eser; yazarın eğitimin mutfağından yetişmiş bir akademisyen olarak hem geniş kapsamlı bilimsel bilgi hem de alandaki uygulamalardan edinmiş oldukları izlenimler aracılığıyla geniş bir perspektifle, zengin ve güncel kaynak taraması yapılarak oluşturulmuştur.

Geniş bir bakış açısıyla, eleştirel değerlendirme ve yorumlarıyla eğitim alanında yazılmış ilgiyle okuyacağınız bir kitap. Eğitime ilgi duyan, gönül veren herkesin bu kitabı okuyunca umduğunun ötesinde yeni bilgilere ulaşabileceğini düşünüyoruz. Eğitim Tarihi derslerinde okutulabilir, kaynak kitap olarak kullanılabilir.

Kapat