Karakter Yaratmak - Kişiliğin Gelişmesi İçin Pratik Bir Rehber Sufi İn

Karakter Yaratmak - Kişiliğin Gelişmesi İçin Pratik Bir Rehber
Sufi İnayet Han

%10 İNDİRİM
190,00 TL
171,00 TL
Temin süresi 3 iş günüdür.
9786057098337
958247
Karakter Yaratmak - Kişiliğin Gelişmesi İçin Pratik Bir Rehber
Karakter Yaratmak - Kişiliğin Gelişmesi İçin Pratik Bir Rehber
171.00

"İnsanın karakter yapısı, kişiliği onun yazgısıdır. Nereye giderse gitsin, ne yaparsa yapsın yaşama, insanlara ve olaylara aynı gözle bakar, aynı davranışla yanıt verir. Bu durum varoluşun en temel gerçeklerinden birisidir.

Ne yazık ki içinde yaşadığımız uygarlık boyunca, ister doğuda ister batıda olsun, ister dinsel ister bilimsel bakışa sahip olsun, kendi korku ve gereksinimlerinin acısını çocuklarından çıkaran ebeveynler yüzünden pek çok kişi olgun, korkusuz, kendine güvenen ve sevecen bir ruha sahip bir yetişkin olmaktan, dahası kendilerini bu niteliklere ulaştıracak olanaklardan, ortamlardan yoksun büyümekte, anlamlı bir kişilik gelişmesi gösterememektedir. Bu durum ise yaşamın her alanında, her yüzünde çok önemli sorunlara, çok önemli acılara neden olmaktadır.

Sufi İnayet Han, Karakter Yaratmak Kitabında güçlü, manevi dünyası gelişmiş, yitik yüreği olmayan bir karakter geliştirebilmek için başta nezaket olmak üzere, minnettarlıktan, incelikten, merhametten, kendine hâkim olmaktan, cömertlikten, hakkaniyetten ve kişinin başkalarıyla ve Yaradan'la olan ilişkisinden söz ediyor.

Kısacası insanî değerlerin gittikçe yoksullaştığı bir dünyada, bu niteliklere sahip olmanın yaşamda ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.”(Tanıtım Bülteninden)


Kapat