Stres ve Ötesi Seran Şimşir

Stres ve Ötesi
Seran Şimşir

%50 İNDİRİM
130,00 TL
65,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258446593
971673
Stres ve Ötesi
Stres ve Ötesi
65.00

Dr. Seran Şimşir'in rehberliğinde, stresi çözümleyecek, onu sağlığınıza hizmet eden bir güç olarak kullanmayı öğreneceksiniz!

 

İnsanlık, var olduğundan beri onu korkutan, kaygılandıran, zorlayan durumlarla baş etmeye çalışıyor. Üstelik tüm bu zorlu deneyimler âdeta genetik aktarım gibi insanlık kütüphanesinde yerini almış, her yeni nesil kendinden öncesinin stres unsurlarına yenilerini eklemiş durumda. Şaşırtıcı olansa, dünya deneyimi zaman içinde insanlığa yepyeni beceriler ve güçler katmış olsa da stres karşısında hâlâ savunmasız kalabilmemiz.

  1. yüzyılın hızdan ibaret ruhunun bünyemizdeki etkileri tartışılmaz. Ancak artık şunu da biliyoruz: Stres sadece zihinsel ya da sinirsel bir durum değil; stres, aynı oranda sistemik bir dinamik.

Stres ve Ötesi, stresin fizyolojisini ve metabolizmasını anlatıyor. Daha önce Bedenin Senin Evrenin adlı kitabıyla okurların karşısına çıkan Dr. Seran Şimşir ikinci kitabında da tıbbi bilgisini ve klinik deneyimini kullanarak, stresin organlarla, sistemlerle nasıl ve neden etkileşimde bulunduğunu derinlemesine inceliyor, mikrodan makroya stres faktörlerini masaya yatırıyor ve stresin sayısız soruna nasıl yol açabileceğini açıklıyor.

Kitap, semptomları gidermek yerine kök nedenleri keşfetmeyi hedefleyen bütüncül tıp yaklaşımının derin bakışını benimsiyor. Stresin kök nedenlerini tetikleyici faktörlerle bir arada ele alan Stres ve Ötesi, stresi azaltma ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimseme konusunda adımlar atmamıza yardımcı olacak pratik öneriler sunuyor.

Stres ve Ötesi, karmaşık bir makineyi andıran insanın içindeki ve dışındaki derin dünyayı keşfetmek isteyenler için…

Kapat