Yükseliş Stephen King

Yükseliş
Stephen King

%30 İNDİRİM
149,00 TL
104,30 TL
9786057066428
901722
Yükseliş
Yükseliş
104.30

Çağımızın en büyük hikâye anlatıcılarından Stephen King'in anlatı evrenine aşina olanların yakından bildiği Castle Rock, hiçbir sırrın uzun süre saklı kalamadığı küçük bir kasabadır. Kasaba sakinlerinden Scott Carey ‘tuhaf' durumunu dostu Doktor Bob Ellis'ten başka herkesten gizlemeye kararlıdır yine de: Scott devamlı kilo kaybetse de zayıflamış görünmemektedir. Üstelik üzerine giydiği ya da kavradığı her şey ağırlığını kaybetmektedir adeta.

Yükseliş, uzlaşmaz görünen tüm farklılıklara rağmen ortak zeminler bulmanın ve tüm zorluklara karşın yaşam karşısında duyulan müşterek neşenin ustaca işlendiği eşsiz bir roman. Her satırında Stephen King'in güçlü ve sürükleyici hikâye anlatıcılığının kendine özgü örneklerine şahit olacaksınız.

“Bu şaşılacak derecede tatlı ve epey melankolik romanında King, tuhaf koşulların insanları nasıl bir araya getirebileceğine dair esrarengiz ve büyüleyici bir masal kaleme alıyor... King'in bu dokunaklı anlatısı küçük kasabalara, büyüye, doğru şeyi yapmanın neşe ve zorluklarına dair hikâyeleri sevenler için kusursuz bir yapıt.”

• Publishers Weekly

“Stephen King'in, eserleriyle okuyucusunun zihnini, bedenini ve ruhunu etkileme yeteneği öylesine güçlü ki her seferinde bunun kolay olduğunu düşünüyorsunuz.”
- USA Today

“King'in eserleri iyimserlikle, kederle ve yaşamın yanıtsız sorularına dair yanıt arayışlarıyla dolu.”
• Pittsburgh Post-Gazette

“King'in yeni romanı önyargıları aşmaya ve hıncı iyileştirmeye dair kuvvetli bir alegori.”
- Washington Post

“King'in bir yazar olarak benzersizliği, küçük bir Amerikan kasabası atmosferini yaratmadaki ustalığında, karakterlerine bir ses kazandırmak ve çok yönlü yapıları işler kılmak konusundaki olağanüstü yeteneğinde yatıyor.”
• Guardian

“Stephen King hâlâ sevgili ‘müdavim okurlarını' şaşırtma gücüne sahip... King, hikâye anlatıcılığının doruğunda.”
-Associated Press

“Yükseliş, çağımızın öfkeli retoriğine karşı incelikli bir panzehir.”
-The San Francisco Chronicle

“Çok değerli ve felsefi olarak derinlikli bir eser; hem bir toplumsal eleştiri hem de farklı deneyimlerimizin zihinlerimizi nasıl şekillendirdiği üzerine bir tefekkür deneyimi.”
-The New Republic

Kapat