Sonsuz İhtimaller Denizi (Karton Kapak) Tahereh Mafi

Sonsuz İhtimaller Denizi (Karton Kapak)
Tahereh Mafi

%35 İNDİRİM
150,00 TL
97,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258387728
912297
Sonsuz İhtimaller Denizi (Karton Kapak)
Sonsuz İhtimaller Denizi (Karton Kapak)
97.50

İran asıllı Shirin, yıllardır yaşadığı Amerika’ya kendini asla ait hissedememişti. İnsanlar bakışları, fısıldaşmaları ve aşağılamalarıyla buna bir türlü müsaade etmiyordu. Fakat 11 Eylül’den sonra her şey boyut değiştirmiş, fiziksel saldırıların da başlamasıyla tehlikeli bir hâl almıştı.

 

Her şeye rağmen kimliğine, başörtüsüne ve özgürlüğüne sıkıca tutunan Shirin çözümü, çevresine aşılmaz duvarlar örmekte ve onu kırabilecek kimseyi yanına yaklaştırmamakta bulmuştu. Böyle bir yalnızlık içindeki tek mutluluğu, abisi ve onun arkadaşlarıyla break dans yapmaktı.

 

Fakat sonra Ocean James’le tanıştı. İlk kez onu gerçekten tanımak isteyen biriyle karşılaşıyordu ve bu onu dehşete düşürmüştü. Nihayetinde farklı dünyaların insanlarıydılar ve gardını indirmek beraberinde incinmeyi getirebilirdi – ya da sonsuz başka olasılığı.

 

 

“Kimlik, yalnızlık ve aile kavramlarının vahşi ama bir o kadar da zarif incelemesi. Tahereh Mafi lafını hiç sakınmıyor.” —Sabaa Tahir

 

“Kimi çirkin gerçeklerden bahsederken bile zarif, güzel ve cesur bir roman. Dünyaya başka bir gözle bakmanızı sağlayacak.” —Nicola Yoon

 

“Aşk, mutluluk ve gerçekler üzerine evrensel bir hikâye.” —Marie Lu

 

“Fantastik romanlarıyla bilinen Tahereh Mafi, günümüz romanlarında da ne kadar usta olduğunu kanıtlamış.” Washington Post

 

“11 Eylül sonrasında Müslümanların hayatına gerçekçi bir bakış sunuyor.” Publishers Weekly

 

“Önyargılara kafa tutan Müslüman bir genç kızın hikâyesi.” BCCB

 

“Kimlik, ırk ve İslamofobi gibi derin konuları ilk aşkın tutkusu ve cüretkârlığıyla birleştiriyor.” New York Times

 

“Tahereh Mafi, Sonsuz İhtimaller Denizi’yle çıtayı çok yükseğe taşıyor.” Entertainment Weekly

 

★ “Shirin’in hikâyesi, 11 Eylül’den sonra her yerde hüküm süren atmosfere cesur bir soluk getiriyor.” Booklist (starred review)

 

★ “Shirin ve Ocean’ın ilişkisi, pek çok kişi için Amerika’da Müslümanların yaşamı konusunda aydınlatıcı olacak.” School Library Journal (starred review)

 

★ “Sonsuz İhtimaller Denizi, çok önemli bir bakış açısından yazılmış gerçekçi bir aşk hikâyesi.” Shelf Awareness (starred review)

 

 

  • 2018 Ulusal Kitap Ödülü – En İyi Gençlik Kitabı Adayı
  • 2018 Goodreads Okur Ödülleri – En İyi Genç Yetişkin Kurgu Adayı
  • 2019 NAACP Image Ödülü – En İyi Gençlik Kitabı Adayı
  • 2021 Lincoln Ödülü Adayı

 

Kapat