Son Ozan Livaneli Zafer Köse

Son Ozan Livaneli
Zafer Köse

%5 İNDİRİM
220,00 TL
209,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751043412
907094
Son Ozan Livaneli
Son Ozan Livaneli
209.00

Niye Son Ozan?

Livaneli, yaygınlaşmasında halkın belirleyici olduğu bir ozan olarak ortaya çıktı. Onun“ozan” niteliği, sadece şair-müzisyen değil, edebiyatta ve diğer dallarda da “halkınsanatçısı” olmaya karşılık geliyordu. Ve öncekilerden farklı olarak, medya çağındavarlığını sürdürecekti.

Yunus, Karacaoğlan, Pir Sultan... Halkın duygularıyla, düşünceleriyle, hayalleriylederin bağlar kurabilen böyle sanatçıların yapıtları, dilden dile yaygınlaşıyor, kuşaktankuşağa yaşıyordu.

Ses ve görüntü kaydeden, kitapları hızla basan teknolojiler geliştikçe, kaliteli yapıtlarıinsanlara ulaştırmak kolaylaştı. Dostoyevski, Chaplin, Nâzım... Onlar yayımcılararacılığıyla yapıtlarını dünya halklarına ulaştırdılar.

Ne var ki, kitle iletişimi, kısa sürede bir iktidar bileşeni haline geldi. Artık sanatçılar buaracıların onayından geçerek halka ulaşabilecekti. Yaygınlaşmak için piyasanın veiktidarın beklentisine uygun olmak gerekiyordu.

Livaneli'nin medya içindeki varlığı, kitle iletişim iktidarlarına karşı bir halk direnişinedönüştü. Bu direniş, iktidarların kişilerde içselleştiği internet çağında da devam ediyor.

Kapat