9786052998601
832210
Sihirli Fırın
Sihirli Fırın
156.00

“Kemik kaşıkla on iki kere saat yönünün tersine doğru karıştırılacak,” dedi Rose. Plastik kaşıklar idare etmek zorundaydı.
Rose karıştırdıkça karışım horluyor gibiydi; kendine ait akciğerleri varmış gibi şişip iniyordu. Hamuradeta canlıydı.
“Bu iğrenç,” dedi Rose, Ty'a.
“Bence müthiş,” diye fısıldadı Ty.

Bir dilim sihir ister misiniz?

Rosemary Bliss'in ailesinin bir sırrı vardır. Eski mi eski, deri kapaklı Bliss Tarif Kitabı'nda Şarkı Söyleyen Zencefilli Kurabiyeler gibi sihirli tarifler yazılıdır.
Anne babaları şehir dışındayken Rose ve kardeşleri Tarif Kitabı'nı kilit altında tutmalıdır fakat gizemli bir yabancı fırına gelir. Motosikletiyle karşılarına çıkan havalı Lily Teyze, akşam yemeklerinde egzotik ve bir o kadar da lezzetli yemekler pişirmektedir. Kısa süre sonra sıkıcı, sihirli olmayan tarifler Lily Teyze'den önceki hayatları gibi tatsız gelmeye başlar ve Rose ile kardeşleri yasak Tarif Kitabı'ndan birkaç tarifi denemeye karar verir. Aşk Kekleri ve Doğruluk Kurabiyeleri başlarına bela açmayacak kadar masumdur… değil mi?


“Pek lezzetli, çok da komik.”
Wall Street Journal

“Çocukların sihir deneylerini ve komik başarısızlıklarını okumaya doyamayacaksınız.”
VOYA

“Ailenin önemini vurgulayan bu tatlı öyküyü okurken, tuhaf Bliss ailesini de tanımaktan keyif alacaksınız.”
School Library Journal

“Eğlenceli üslubu, berrak ve anlaşılır cümleleri, hızlı temposuyla sizi sarıp sarmalayacak.”
Bulletin of the Center forChildren's Books

KATHRYN LITTLEWOOD aktris, komedyen ve rahatına düşkün biridir. Çikolatalı kruvasan ile genç okurlara yönelik tatlı romanlar yazmaktan hoşlanmaktadır. New York'ta yaşayan Kathryn sık sık Los Angeles'ta çalışmaktadır.

Kapat