Vo Potraga po Identitet vo Romanot Seyhan Murtezan İbrahimi

Vo Potraga po Identitet vo Romanot
Seyhan Murtezan İbrahimi

40,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257305426
887749
Vo Potraga po Identitet vo Romanot
Vo Potraga po Identitet vo Romanot
Grafiker Yayınları
40.00

Империите кои владееле на Балканот (од Римската, Византиската, Австроунгарската, Османлиската, во име на императорски императиви и моделот на владеење divide et imperat (раздели, па владај), ги фрагментирале етникумите, ги мешале идентитетите, преку конверзиите, преку селидбите. (Луан Старова)
Оваа книга проговара колку за личниот, толку и за општествениот контекст во кој се равива еден човек, особено еден уметник. Книгата ги поттикнува прашањата за тоа дали модерниот жител на Балканот се поврзува или се препознава себеси во традицијата поврзана со Османлиската Империја која е од една страна онаа која владеела неколку векови на територијата на Балканот, од друга страна со нејзиното распаѓање се случува повлекување кое индивидуата настојува да се адаптира на новите околности. (Славица Србиновска)

 • Açıklama
  • Империите кои владееле на Балканот (од Римската, Византиската, Австроунгарската, Османлиската, во име на императорски императиви и моделот на владеење divide et imperat (раздели, па владај), ги фрагментирале етникумите, ги мешале идентитетите, преку конверзиите, преку селидбите. (Луан Старова)
   Оваа книга проговара колку за личниот, толку и за општествениот контекст во кој се равива еден човек, особено еден уметник. Книгата ги поттикнува прашањата за тоа дали модерниот жител на Балканот се поврзува или се препознава себеси во традицијата поврзана со Османлиската Империја која е од една страна онаа која владеела неколку векови на територијата на Балканот, од друга страна со нејзиното распаѓање се случува повлекување кое индивидуата настојува да се адаптира на новите околности. (Славица Србиновска)

   Stok Kodu
   :
   9786257305426
   Boyut
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   202
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2021-09
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Makedonca
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   Finansbank Kartları
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   World Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   Paraf Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   40,00   
   40,00   
   2
   20,00   
   40,00   
   3
   13,33   
   40,00   
   4
   10,87   
   43,46   
   5
   8,83   
   44,16   
   6
   7,49   
   44,95   
   7
   6,54   
   45,81   
   8
   5,85   
   46,78   
   9
   5,27   
   47,40   
   10
   4,86   
   48,62   
   11
   4,47   
   49,20   
   12
   4,15   
   49,80   
 • Yayınevinin diğer kitapları
istanbul evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat sultanbeyli escort sancaktepe escort izmit evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Kapat