Seveceksen Radikal Sev Ateş İlyas Başsoy

Seveceksen Radikal Sev
CHP Neden Kazandı? AKP Neden Kaybetti?-1
Ateş İlyas Başsoy

%20 İNDİRİM
162,00 TL
129,60 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786053144694
836678
Seveceksen Radikal Sev
Seveceksen Radikal Sev CHP Neden Kazandı? AKP Neden Kaybetti?-1
129.60

AKP, CHP'ye iki kez yenildi. Ben her iki kampanyayı da yapan kişiyim.CHP AKP'ye karşı ilk kez 2009'da Antalya'da seçim kazandı. O kampanya 2019'da yüzden fazla seçim bölgesine uyarlandı ve sonuç yine zafer oldu. İşin sırrı neydi? Veya her şey zaten göz önünde miydi?

“Seçimden sonra her biri kendi ülkelerinin ana akım medyasından çok fazla yabancı gazeteci benimle röportaj yaptı. Türkiye'de pek soran soruşturan olmadı. 2009 seçiminden sonra CHP'den kimse beni aramamıştı, yine aramadı, bu açıdan bir tutarsızlık yok. 2009 seçiminden sonra AKP'den iki ayrı ekip benle toplamda bir haftadan uzun süre görüştü ve neden yenildiklerini sorguladı, 2019'dan sonraysa bir tek AKP'li bile aramadı. Bu örnek CHP'nin neden kazandığını açıklamıyor ama AKP'nin neden kaybettiğini açıklıyor olabilir. Partiler kendi fanuslarında, kendi destanlarını yazarken Levent'ten metroya binen bir delikanlı, Kartal'da yaşayan sevgilisiyle buluştu. Delikanlı etkileşimli tasarım okumak için İtalya'ya gidecekti, genç kız İmam Hatip son sınıfta üniversiteye hazırlanıyordu. Caddebostan parkında taşların üzerine oturdular ve denizi izlerken birbirlerine sımsıkı sarıldılar.Bu kitap tahrifli tarihten mamul kavanoz siyasetçileri için değil, sahilde sımsıkı sarılmış o gençler için yazıldı.”

Bir siyaset kitabı okuyacağımı sanıyordum. Türkiye için yazılmış bir aşk romanı ve aynı anda, her nasılsa, bir siyasal tarih ansiklopedisi okudum.

-Haluk Şahin

Kapat