Seni Seziyorum Kitab-ı Mukadder %15 indirimli İsmail Güzelsoy

Seni Seziyorum Kitab-ı Mukadder
İsmail Güzelsoy

%20 İNDİRİM
3,00 TL
2,40 TL
Tükendi
9789754708165
619886
Seni Seziyorum Kitab-ı Mukadder
Seni Seziyorum Kitab-ı Mukadder
2.40

O kuma özürlü bir sahafın bir türlü anlatılamayan ama her nasılsa anlaşılabilen hikayesi... Dansıyla bir diktatörü öldüren oryantal... Motiflerinde yaratıcının sırrını gizleyen o halının peşinde Anadolu'yu gezen seyyahın maceraları... Bir hikaye tarikatı... Havalimanında mahsur kalan bir mültecinin hüzünlü masalı... Ve bütün bunlar arasındaki ince köprüler...

Tuzaklarla dolu bir okuma vaadi içeren 'Seni Seziyorum' çok katmanlı okumayı sevenler için yazılmış... Çünkü yazmak da masum değildir.

'Seni Seziyorum' ya da gizli bir dildeki anlamıyla "Kitab-ı Mukadder" gerçek bir kader kitabı: Bize rağmen akıp gideceğini bildiğimiz bir hayata tutunmaktan vazgeçen ama tutkularını koruyan mütevazı kahramanların gözüpek maceraları...

Yazarının 'çok kısa romanlar olarak da düşünülebilir' dediği bu organik hikayeler yumağı her şeyden önce yeni bir şeyler arzulayanlara fısıldıyor: "Hayallerinizi gerçekleştirmeye çalışmayın aksine onları yaşayın"

Klasik polisiyenin çözümleyici ruhu bir meddahın bedenine girmiş gibi. Evet gerçekten de yeni bir hikaye ediş deniyor 'Seni Seziyorum'. Yazarının sesini de içeren bir hikaye ediş bu.

"Derviş, motiflerin içine sakladığı harflerle kendi hikayesini, sonra da bütün sırları yazmışmış. En sonunda da bu sırra erenlerin yaşayamayacağını, çünkü halının iplerinin zehirle boyandığını, ona belli bir mesafeden fazla yaklaşanın yavaş yavaş zehir alacağını, eninde sonunda da öleceğini anlatırmış. Öyle bir zehirmiş ki bu, tesiri aylar hatta yıllar sonra tecelli edermiş."

Kapat