9786054629619
773920
Savcı
Savcı
16.30

Başarılı bir savcı olan Carolyn evinde ölü bulunur. Onunla aynı departmanda çalışan meslektaşı Savcı Rusty'den davayı üstlenmesi istenir. Rusty, soruşturmanın derinliklerine indikçe, Carolyn'in hayatındaki tuhaf sırları da tek tek kazımaya başlar. Ancak kendisinin de bir sırrı vardır. Carolyn'in eski erkek arkadaşlarından biridir ve ona kurtulamadığı bir tutkuyla bağlıdır. Sırrı kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktığında, tüm oklar onu göstermeye başlar. Kadının evinde bulunan kan örneği, bardaktaki parmak izleri, olay gecesi telefon kayıtları… Bulduğu ipuçları onu adım adım gerçek katilin kendisi olduğu gerçeğine götürdüğünde Rusty, şeytani bir oyunun ortasında kaldığını anlar.

Nevrotik bir kadınla tek çocuklu mutsuz bir evlilik süren Rusty, seçimlerde kaybettiği için onu suçlayan başsavcının baskısı altında ezilip, kendini aklamaya çalışırken en büyük kavgası kendi iç sesiyle olacaktır. Dönen bir girdabın içine çekildikçe, gerçek katile ne kadar yakın olduğunu fark eder.

“İki gün aralıksız okuduktan sonra kendimi arınmış, canlanmış ve bittiği için üzülmüş hissettim. Uzun zamandır okuduğum en nefes kesici romanlardan biri.”

- Pat Conroy

“Savcı baştan sona merak uyandıran, okuyucuyu fevkalade çarpıcı bir sonla buluşturan bir kitap. Yazarın eski bir savcı olmasından ileri gelen ustalığı göz dolduruyor.”

- John Katzenbach

“Savcı üst düzey bir başarı ürünü – olağanüstü hakimiyeti ve dokunuşu her sayfada hissettiren, kanıtları birleştirme, uygulama (ve saklama) becerisiyle, korkutucu derecede gerçekçi karakterler… Bir kez başladınız mı kolay kolay kenara koyamayacağınız bir gerilim romanı.”

- Wallace Stegner

Yazar hakkında:
1949 Chicago doğumlu Scott Turow, Harvard Hukuk Fakültesi'nden dereceyle mezun olmuş, kariyerine sayısız başarılar sığdırmış biridir. Yazarlığa olan hevesi çok küçük yaşlarda başlamış, trenle işe gidip gelirken spiralli deftere yazdığı SAVCI kitabı filme uyarlanarak dünya çapında büyük yankı uyandırmıştır. Kitapları 30'dan fazla dile çevrilen ve bütün dünyada 25 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan yazar, bugün Chicago'da bir hukuk firmasının ortağı olarak görevini sürdürmekte ve boş vakitlerinde the New Yorker, Vanity Fair, the Atlantic gibi dergilere makaleler yazmaktadır.

Kapat