Şamanizm, Tasavvuf ve Ayahuasca %25 indirimli Yusuf Reha Alp

Şamanizm, Tasavvuf ve Ayahuasca
Kadim Türklerin Din Anlayışı
Yusuf Reha Alp

%5 İNDİRİM
150,00 TL
142,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052242032
715147
Şamanizm, Tasavvuf ve Ayahuasca
Şamanizm, Tasavvuf ve Ayahuasca Kadim Türklerin Din Anlayışı
142.50

“… 2013'ün Nisanı'nda İstanbul'dan New York'a gidecek uçağa bindiğimde başıma geleceklerden habersizdim elbette. Bir önceki seyahatimde tanıştığım bir Şaman yardımcısının daveti ve bir dostun ısrarı üzerine çıktığım bu yolculuğun, yaşamımın en sıra dışı yolculuğu olacağını da bilemezdim. ”Şamanizm, bugüne kadar çok sayıda araştırmacı tarafından pek çok kez ve çeşitli tarzlarda yazıldı. Kimi zaman ilgi uyandıran ve renkli, kimizaman da bilimsel bir üslupla. Elinizdeki kitapta ise ilginç bilgiler ve akıcı bir tarzla karşılaşıyoruz. Özellikle, yazarın, Kofan Kızılderili Kabilesi'nin “Ayahuasca Seremonilerini” anlattığı bölümü soluksuz okuduğumu söylemeliyim.

- Prof. Dr. Hicran Yusufoğlu

Kitabın içinde karşılacağınız bazı sorular:

-“Miraç” olayıyla, esrik haldeki Şaman'ın “üst dünyaya yolculuğu” arasında bir bağlantı kurulabilir mi?
- Kaf Sûresi ile Şaman ayini arasındaki ilişki nedir?
- İlk kadın şamanın, başka bir âlemde varlığını sürdüren yardımcı ruhların birinden hamile kalmasıyla, Meryem'in Ruh'ül-Kudüs'ten hamile kalması arasında bir benzerlik kurulabilir mi?
- Yunus Emre, Hacı Bektaş, Kaygusuz Abdal, Otman Baba, Barak Baba, Sarı Saltuk, İbnü'l-Arabi, Bayezid Bistami gibi veliler, gerçekte birer Şaman olabilirler mi? Hasan-ı Basri ve Gazali'nin diğer mutasavvıflardan farkları nedir?
- Hızır diye bildiğimiz kişi, Buddha mıdır, yoksa Noel Baba mı?
- Jung'un “Kırmızı Kitap”ı, aslında on yedi yıllık bir Ayahuasca ayininin notları mıdır?
- Modern araştırmacıların “ruh molekülü” olarak adlandırdıkları Ayahuasca'yı kullanmak gerçekten de, bir şamanın dediği gibi, “15 dakikada bin yıllık deneyim edinmenin yolu” mudur?

Kapat