Dünyayı Değiştiren Düşünürler Cilt 3 %25 indirimli Sadık Usta

Dünyayı Değiştiren Düşünürler Cilt 3
Aydınlanma, Fransız Materyalizmi ve Devrimler Çağı
Sadık Usta

%5 İNDİRİM
22,22 TL
21,11 TL
Tükendi
9786051721675
635657
Dünyayı Değiştiren Düşünürler Cilt 3
Dünyayı Değiştiren Düşünürler Cilt 3 Aydınlanma, Fransız Materyalizmi ve Devrimler Çağı
21.11

Sadık Usta, ilk ciltte Hint Veda'larından başlayan, ikinci ciltte Montesquieu'ya kadar getirdiği Dünyayı Değiştiren Düşünürler seçkisinin üçüncü cildinde, eşitlikten, özgürlükten, toplumsal adalet ve aydınlanmadan yana düşünürleri anlatmaya, onların temel yapıtlarından dikkat çekici pasajlar sunmaya devam ediyor.

Felsefe ve siyaset tarihi açısından önemli bir başvuru kaynağı oluşturan bu değerli çalışmanın elinizdeki cildinde yer alan düşünür ve politikacılar şunlar: Voltaire, La Mettrie, Rousseau, Diderot, Helvetius, D'Alambert, Baron D'Holbach, Thomas Jefferson, Robespierre ve Saint-Just.

Bir yandan bu on düşünüre ve dönemlerine dair geniş bilgiler sunulurken, diğer yandan da Ansiklopedicilerin, Fransız Devrimi'ne paralel gelişen düşünsel üretiminin, Amerikan bağımsızlık mücadelesinin ve maddeci felsefi birikimin en temel yapıtları da bu ciltte bir araya geliyor.

Tıpkı ilk iki ciltte olduğu gibi… Eşitlikten, özgürlükten yana, Marksizmin önceli bu düşünürlerle buluşmak; dünyayı değiştiren düşünürleri tek tek tanımak; devasa yapıtlarından yapılmış özenli seçkilerle düşüncelerine nüfuz etmek ve el altında her zaman değerli bir başvuru kaynağı bulundurmak isteyenler için…

Kapat