Romeo Juliette ve Karanlıklar Jan Otchenachek

Romeo Juliette ve Karanlıklar
Jan Otchenachek

%20 İNDİRİM
80,00 TL
64,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254191220
910653
Romeo Juliette ve Karanlıklar
Romeo Juliette ve Karanlıklar
64.00

1942'de Prag'da yaşayan genç bir öğrenci olan Pavel, apartmanının çatı katında bir Yahudi kızı saklar. İşgalci Alman ordusunun gaddarlığının ortasında, ikisi arasında aşk filizlenir. Dış dünyayla tek bağlantısı o. Daha sonra ikisi, apartman sakinlerini Hana'nın kalıp kalmayacağına karar vermeye zorlayan Pavel'in annesi tarafından keşfedilir.

Çek yazarın eseri, sevginin, mutluluk arayışının, yaşamın kendisinin sürekli tehdit altında olduğu, nezaketin, insanlığın özveri, kahramanlık ve fedakârlıkla el ele gittiği İkinci Dünya Savaşı'nın gerçek bölümlerinden birine dayanmaktadır. Kitabın yazarı tüm bunlara aşinadır, çünkü kitabın kahramanları gibi, 1942'de on sekiz yaşındadır. Bu yüzden kitap bu kadar heyecan verici. Yazar hikayesine "Romeo, Juliet ve Karanlıklar" adını verdi, çünkü Paul ve Esther'in duygularının gücü aynı derecede yüksek, korkusuz, tutku ve şiirle doluydu. Tıpkı, Shakespeare'in ölümsüz trajedisinin kahramanları gibi.

“Romeo, Juliet ve Karanlıklar”, karanlıktan daha güçlü, faşizmin insanlık dışı, zalim ruhundan daha güçlü aşk hakkında bir kitap.

İnfazlar, faşizm, aşk, getto... Piyanist (Roman Polanski) ve Schindler'in Listesi'ni (Steven Spielberg) izleyenler bu kitabı mutlaka okumalıdır.

Kapat