Dr. Jekyll ve Bay Hyde - Bez Ciltli Robert Louis Stevenson

Dr. Jekyll ve Bay Hyde - Bez Ciltli
Robert Louis Stevenson

%30 İNDİRİM
71,00 TL
49,70 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786257781961
939470
Dr. Jekyll ve Bay Hyde - Bez Ciltli
Dr. Jekyll ve Bay Hyde - Bez Ciltli
49.70

Ucube kılıklı bir adam gece yarısı sokakta küçük bir kız çocuğuna çarpıp kaçar. Olaya tanık olan kişinin de yardımıyla yakalandığında kızın ailesine sus payı olarak yüklü bir meblağ ödemeye mecbur bırakılır. Bu parayı o anda bulamayacağından polis gelmeden ortadan kaybolabilmek için bir çek yazar. Bu karşılığı olan bir çektir çünkü imza saygıdeğer beyfendi Dr. Jekyll'a aittir.
Başka bir gece, tanınmış bir milletvekilinin cesedi bulunur; dövülerek öldürülmüştür. Cinayette kullanılan kırılmış baston, Utterson'ın yakın dostu ve müvekkili Dr. Jekyll'a hediye ettiği bastondur. Bu olaylar üzerine Utterson, kendisine bırakılan itiraf notundan Hyde adındaki bu adamın Jekyll ile karanlık bir ilişkisi olduğunu öğrenir ve şu gizemi çözmeye çalışır: İtibarlı ve iyilik timsali bir doktor neden netameli ve şeytani bir adamı korumaya çalışır?
19 . yüzyılda geçen ve Robert Louis Stevenson'ın gördüğü bir kâbustan yola çıkarak yazdığı, insanı kendi gölgesiyle yüzleştiren bu eseri Bülent O. Doğan'ın nitelikli çevirisiyle sunuyoruz.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat