Hayvansal Güdüler %15 indirimli George A. Akerlof

Hayvansal Güdüler
İnsan Psikolojisi Ekonomiyi Nasıl Yönlendirir ve Kültürel Kapitalizm İçin Niçin Önemlidir
George A. Akerlof, Robert J. Shiller

%25 İNDİRİM
230,00 TL
172,50 TL
Tükendi
9786059248464
503422
Hayvansal Güdüler
Hayvansal Güdüler İnsan Psikolojisi Ekonomiyi Nasıl Yönlendirir ve Kültürel Kapitalizm İçin Niçin Önemlidir
172.50

"Bu kitap şiddetle ihtiyaç duyulan bir düzeltmedir. Hayvansal Güdüler makroekonomik teorinin sıkıntılı bir anında önemli -hatta belki de belirleyici- bir katkı sunmaktadır."

- Robert M. Solow, Nobel Ödüllü İktisatçı

"Bu kitap dinamittir. Temel iktisat ilkelerinin köklü bir biçimde yeniden değerlendirilmesi için yapılan güçlü, haklı ve inandırıcı bir çağrıdır. Standart iktisat teorisinin ikna edici biçimde açkılayamadığı ekonomik olgularla ilgili yepyeni anlayış sunmaktadır. Hayvansal Güdüler ekonomik bunalımlar, işsizlik, yoksulluk, finans krizleri, gayrimenkul salınımları ve çok daha fazlası hakkındaki düşünce tarzımızı değiştirecek entelektüel bir devrimin başlamasına yardımcı olacaktır."

- Dennis J. Snower, Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü Başkamı

"Hayvansal Güdüler iktisat alanında, finans piyasalarındaki paniğin fazlasıyla açığa çıkardığı bir ihtiyaç olan insani kararlar konusundaki eksiklikleri kabul eden yeni bir başat paradigmanın geliştirilmesine son derece güncel ve önemli bir katkıda bulunmaktadır. Buna benzeyen başka bir kitap görmedim."

- Diane Coyle, The Soulful Science: What Economists Really Do and Why It Matters'in yazarı

"Akerlof ve Shiller hayvansal güdülerin makroekonomik performansa nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyorlar. Devresel bunalımlar, enflasyon ve işsizlik, finans piyasalarında ve gayrimenkuldeki salınımlar, yoksulluk ve para politikasının işleyiş şekli gibi bir dizi konuyu ele alıyorlar. Kışkırtıcı ve ikna edici bir kitap."

- George L. Perry, Brookings Institution

Kapat