Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı %25 indirimli Rıfat llgaz

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Rıfat llgaz

7,00 TL
Tükendi
9789753480314
495064
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
7.00
Hepimiz okul sıralarından yetiştik. Okul ve sınıf arkadaşlarımıza, hocalarımıza, derslerimize ait türlü anılarımız var. Bu kitapta bu anıların en azdan üçüne beşine rastlayacak, kiminiz çocukluk, kiminiz ilk gençlik günlerinizi yeniden yaşayacaksınız. Hababam Sınıfı, herhangi bir okulun yatılı bir sınıfı... Döneklerden, sürgünlerden devşirme bir sınıf...

Alfabenin son harfinden bir şube... Etüdlerinde şiirli, manili nameler yazılır, masrafı kabartmak için kitap isimleriyle dolu mektuplar donatılır. Liglerin puanları averajları hesaplanır, patırtılı alaylı kulüp tartışmaları yapılır, kopya ruloleri hazırlanır, hiçbir şey yapılmadığı saatler bol bol uyunur. Derslerde ise, hocasına göre, bütün bunlar tekrarlandığı gibi fazladan da roman okunur, saat sorulur, hocanın gözünün içine baka baka dalga geçilir, zamanı gelince de etütlerde hazırlanan kopyalar kullanılır.

Bütün yatılı okulların sınıflardan aşağı yukarı farksızdır Hababam Sınıfı... Palamut Recep, Tulum Hayri, sınıf mümessili... Kalem Şakir, Refüze Ekrem, Domdom Ali, Yıkılmaz Hadi, Hayta İsmail, İnek Şaban, Güdük Necmi, Yamuk Osman, Karga Bekir sınıfın kalbur üstü elamanları.
(Tanıtım Bülteninden)
Kapat