Özel Bir Yazgı - Modern Klasikler Richard Yates

Özel Bir Yazgı - Modern Klasikler
Richard Yates

%20 İNDİRİM
160,00 TL
128,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750859397
976048
Özel Bir Yazgı - Modern Klasikler
Özel Bir Yazgı - Modern Klasikler
128.00

Mutsuz bir evliliğin ardından oğlu Robert'la baş başa kalan heykeltıraş Alice, maddi zorluklara ve hayal kırıklıklarıyla dolu aşk hayatına rağmen oğlunu ve kendisini özel bir yazgının beklediğine içtenlikle inanır: Oğlu üniversite okuyup parlak bir geleceğe sahip olacak, kendisiyse tek kişilik sergisini nihayet açıp hak ettiği başarıya kavuşacaktır. Ama Alice beş parasız kalınca on sekiz yaşındaki Robert hem ikisini geçindirebilmek hem de annesinin boğucu olabilen sevgisinden kaçmak için orduya yazılır ve İkinci Dünya Savaşı tüm şiddetiyle sürerken Avrupa'ya gönderilir. Özel Bir Yazgı, savaşta korkularıyla yüzleşen Robert'ı takip ederken buna paralel olarak Robert'ın çocukluk yıllarını ve annesinin ayakta kalma mücadelesini Alice'in bakış açısından aktarıyor.


Bir yandan sert, sürükleyici bir savaş romanı, öbür yandan kayıtsız bir
toplumun ortasındaki yalnız bir kadının hikâyesi: Richard Yates her zamanki gibi Amerikan rüyasının dışında bırakılanlara odaklanıyor.Tiffany'de Kahvaltı ile Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok bir araya gelmiş sanki. Bu romanı kısaca tarif etmek imkânsız, okumaksa muhteşem.
Zadie Smith


Yates yarattığı karakterlerin hayatlarına çaba harcamadan ve eksik bir şey bırakmadan nüfuz ediyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat