Klinik Anatomi Altıncı Edisyon Richard S. Snell

Klinik Anatomi Altıncı Edisyon
Richard S. Snell

95,00 TL
Tükendi
9789754203967
567030
Klinik Anatomi Altıncı Edisyon
Klinik Anatomi Altıncı Edisyon
95.00
Snell'in "Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin Klinik Anatomi" adlı kitabı, bu beşinci baskısında da, klinik pratiği için gerekli anatomi takipçiliğinde görevini sürdürüyor. Dünyada en popüler anatomi ders kitabı olmasını sağlayan, stili ve okunabilirliği, beşinci baskıda da korunmuştur. Anatomi bilim dalını daha kolay öğrenmemiz için önemli değişiklikleri de içermektedir. Bilgileri daha çabuk hatırlayabilmek için kitapta yer alan oniki bölüm, birbirine uygun formatta düzenlenmiştir. Herbir bölümde konu, sekiz alt bölümde anlatılmaktadır.

- Klinik bir örnek, anatominin tıptaki yerini ortaya koyuyor.
- Bölümün konu başlıkları, bilgiye çabuk ulaşmayı sağlıyor.
- Bölümün amacı, en önemli konuya işaret ediyor.
- Klinik olarak önemli makroskopik anatomi (gross anatomi) yapıları, temel anatomi başlığı altında sunuluyor.
- Önemli anatomik yapıların yüzeysel anatomisi tartışılıyor.
- Klinik bilgiler, çeşitli yöntem ve tekniklerin anlaşılması ile yaygın olarak karşılaşılan tuzaklara karşı sizi uyarıyor.
- Anatomik-Klinik problemler, çözüm ve tedavi tespiti için anatomi bilgisini sınıyor (yanıtlar bölümün sonunda yer almaktadır).
- National Board tipi sorular, nereyi daha çok çalışmanız gerektiğini gösteriyor.

Bölüm boyunca yer alan çok sayıdaki net ve basit resimler -vücudun büyük bölgelerinin çizgisel resimleri, BT, MR mamogramlar ve normal radiografiler- anatomiyi anlamanıza yardımcı olur. Bu baskı için yeni elektronik olarak artırılmış renkler ve nitelendirici isimler, resimleri güncelleştirerek algılamayı kolaylaştırmıştır.
(Arka Kapak)
Kapat