Zaman İçinde Bir Yer Richard Matheson

Zaman İçinde Bir Yer
Richard Matheson

%35 İNDİRİM
280,00 TL
182,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052653876
980669
Zaman İçinde Bir Yer
Zaman İçinde Bir Yer
182.00

1976 DÜNYA FANTAZİ ÖDÜLÜ

 

“Havalı ve heyecan verici. Matheson’ın eserleri güzel zaman geçirmenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda zihninize ve kalbinize de dokunuyor.” —Dean Koontz

 

“TUTARLI OLMAYA, YOLUNU KAYBETMİŞ BİR GEZEGEN GİBİ SALINIP BOCALAMAMAYA GAYRET EDECEĞİM. ÇÜNKÜ EN SONUNDA, GÜNEŞİMİ BULDUM BEN.”

 

Richard Matheson korku, gerilim, fantastik ve bilimkurgu türlerinin en üretken ve en yaratıcı isimlerinden, yalnızca edebiyatta değil sinemada da ardılı sanatçıları hatırı sayılır derecede etkilemiş bir usta. Zaman İçinde Bir Yer ise bilimkurgu ile romantizmi harmanlayan, zamansız bir zaman yolculuğu hikâyesi.

 

80’li yıllar... Richard Collier, beyin tümörü teşhisi konmuş, son günlerini Hotel del Coronado’da geçirmeye karar veren 36 yaşında bir senaryo yazarıdır. Richard 1890’larda aynı otelde sahne alan ünlü tiyatro oyuncusu Elise McKenna’nın fotoğrafını gördükten sonra kadını takıntı hâline getirir ve otelde kalırken gizemli bir adamla kısa bir ilişki yaşadığını öğrenir. Zamanda geriye giderek o gizemli adam olmanın kaderi olduğuna inanan Richard zaman yolculuğu yapmanın yollarını arayacaktır.

Matheson’ın “Muhtemelen yazdığım en iyi roman,” dediği, 1980’de beyaz perdeye de uyarlanan Zaman İçinde Bir Yer, yazarın en özel kitaplarından biri. Zamanın amansız akışına karşı durmaya çalışan iki insanın heyecan dolu hikâyesi.

 

Bir gelecek yerine geçmişin hayali kurulabilir mi? Farklı bir zamanda aynı insan olmak mümkün mü?

 

Zaman İçinde Bir Yer, aşkın paradoks hâli.


 

Kapat