Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar Jason Schreie

Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar
Jason Schreier

%45 İNDİRİM
230,00 TL
126,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258401738
908414
Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar
Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar
126.50

“Reset At, sektöre girmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak. Kendilerini oyunlara adamış oyuncular içinse ellerinden düşüremeyecekleri bir kitap.”

Wall Street Journal

 

“Schreier’ın gazeteciliğinin bir eşi benzeri yok.”

Forbes

Çoksatan Kan, Ter ve Pikseller’in yazarından oyun endüstrisini mercek altına alan yepyeni bir kitap. Jason Schreier’ın sektörün içindeki onlarca kişiyle yaptığı röportajlardan derlenen bu kitap, son yılların en ünlü stüdyolarının nasıl kapandığını ve sonrasında yaşanan öyküleri gözler önüne seriyor.

Bioshock Infinite, Epic Mickey ve Dead Space gibi piyasanın mihenk taşlarından sayılan birçok oyunun geliştirilme sürecini ve onları yapan firmaların şok edici kapanış hikâyelerini ilk ağızdan röportajlarla ele alan Reset At, geliştiricilerin bu olaylardan nasıl etkilendiğini, kendilerini nasıl toparladıklarını, hayatlarına nasıl devam ettiklerini ya da bu endüstriyi nasıl terk ettiklerini anlatıyor.

Oyun endüstrisi hiç olmadığı kadar güçlenmişken oyun yaparak düzgün bir hayat kurmak neden bu kadar zorlaştı? Bu düzeni değiştirmek için çok mu geç kalındı? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı bu sayfaların arasında.

Kapat