9786052995112
731556
Reenkarnasyon
Reenkarnasyon
194.35

“Soluksuz okuyacağınız enfes bir kurgu.”

- Literary Review


Amy Archer on yıl önce kaybolmuştu.
Şimdi geri döndü. Hem de on yıl önceki haliyle…

31 Aralık 1999'da evinin yakınlarındaki oyun parkında kaybolan on yaşındaki Amy'nin hayatta olup olmadığı bile belli değildir ve yaşanan bu olay annesi Beth ile babası Brian'ı perişan etmiştir.

Kızının kayboluşunun onuncu yıl dönümünde Beth hala yaşadığı kederle ve kızını bulamamış olmanın verdiği dehşetle tek başına baş etmeye çalışmaktadır. Ancak korku ve kafa karışıklığı daha yeni başlamaktadır çünkü kapısını çalan ve Amy'nin başına ne geldiğini bildiğini iddia eden bir yabancı, Beth'in dünyasını altüst etmektedir.

Beth esrarengiz bir şekilde kayıp kızının ikizi gibi görünen bir kızla tanıştırılır ve bu kız sadece Amy'nin bilebileceği şeyleri bilmektedir: en sevdiği oyuncağının adı, isminin baş harflerini kazıdığı yer, Beth'in kahvaltıda yemeyi sevdiği şeyler gibi. Ama o kızın Amy olması mümkün değildir çünkü küçük kız on yıl geçmesine rağmen hiç büyümemiştir.

Beth, kızı Amy'nin başına gerçekten ne geldiğini öğrenmek istiyorsa inandığı her şeyi sorgulamaya ve akıl sağlığının sınırlarını zorlamaya mecburdur.

“Sürükleyici ve sürprizlerle dolu bir kurgu. Özgün bir üslup. Karakterlere, mekanlara ve modern dünyaya dair öyle çarpıcı detaylar var ki her sahne sanki gözünüzün önünde cereyan ediyormuş gibi geliyor.”

- We Love This Book

“Kimlik ve çocuk istismarı gibi karanlık temaları mercek altına alanyenilikçi bir gerilim romanı.”

- The Bookseller

“Elinizden bırakamayacaksınız. İnsanın hem yüreğine dokunan hem de tüylerini diken diken eden bu çıkış romanı, R. S. Pateman'ın kaleminin gücünün kanıtı.”

- Woman's Way

“Sırlar ortaya dökülüp olay örgüsü ilerledikçe ve karakterlerle ilgili beklenmedik gelişmeler oldukça kitabın sonuna gelmeyi iple çekeceksiniz. Mutlaka okunması gereken bir eser!”

- Irish Examiner

Kapat