9799944983012
454492
Kabala'nın Gizli Bilgeliği
Kabala'nın Gizli Bilgeliği
5.83

Kabala çalışmanın önemli bir amacı, birinin yazgısını etkilemek için diğerinin bilgisini kullanmaktır. İlk önce, kişi hayatın ne olduğunu, ne anlama geldiğini, bize neden verildiğini, nerede başladığını ve nerede bittiğini fark etmelidir.

Yukarıdaki soruları uzun uzun düşünüp tarttıktan sonra, bunların hepsi Kabala'yla ilişkilendirilmelidir. Kabala, Yaratan'ın yaşadığımız dünyayla, diğer tüm dünyaları aynı anda yarattığını ifade eder ve biz insanoğlu Kabala'yı kendi dünyamızda, sınırları olan materyal dünyada kullanmak zorundayız.

Kabala'nın bilgeliğini daha iyi anlayabilmek için zihin gözümüzü, materyal dünyamızın ufkunun üstüne kaldırmamız gerekir.

Kabala gerçeği algılamamızı sağlar. Etrafımızda gördüklerimiz özneldir ve sadece kendi ilişkilerimizde var olur. Algılama gücümüz duyu organlarımıza bağlıdır. Farklı olsalardı, etrafımızda farklı bir dünyayı algılayacaktık.

Kabala'nın Gizli Bilgeliği, okuyucuya dünyamızda Kabala'nın rolünü anlaması için gerçek temeli sağlıyor. Kitabın içeriği tüm bireylere, üst alemlerin kavranmasına doğru, spiritüel yükselmenin ilk safhalarını geçmeye başlamaları için tasarlanmıştır.

Kapat