9786057744524
939739
15 Soru Serisi - Ağaçlar Konuşur mu?
15 Soru Serisi - Ağaçlar Konuşur mu?
125.00

15 SORU SERİSİ


15 soru, 15 cevap, 15 Kitap


Yeni nesil çocuklara yönelik muhteşem bir ansiklopedi serisi


En önemli konuları ve sorunları açık, basit ve eğlenceli bir dille anlatan bu serimiz sayesinde çocuklar, çevrelerindeki dünyaya ilişkin farkındalık kazanacak ve ekonomiden tarihe, teknolojiden iklime kadar çeşitli konularda uzmanlaşacaklar.


10 yaş ve üzeri için uygun olan bu serimiz sayesinde çocuklar, neredeyse farkında olmandan kendilerine sunulan temaların her birinin uzmanları haline gelecekler.


Ünlü yazar Pierdomenico Baccalario ve Federica Taddia'nın yanı sıra İtalya Robotik Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan ve hem biyolog hem mühendis olan Barbara Mazzolai tarafından yazılmış 15 soru serisinin 3. kitabı “Ağaçlar Konuşur Mu?” sayesinde çocuklar, süper bir bitki uzmanı olacaklar!


Bitkiler hareket eder mi? Denizde ve uzayda da bitkiler var mıdır? Bitkilerden neler öğrendik? Bitkilere isimlerini kim verdi? Robot bitkiler üretilebilir mi?


Bu ve bunun gibi sorulara çocukların anlayabileceği dilden cevap veren 15 soru serisinin bu cildi ile çocuklar temel kavramları açık ve anlaşılır kelimeler, somut örnekler, birbirinden güzel çizimler, karikatürler ve bolca ironi ile öğrenecekler!


Kitapta aynı zamanda çocukların ilgisini çekecek ekstra sorular, cevaplar, bilgiler ve düşünme antrenmanları da bulmanız mümkün!


Alanında uzman kişilerin yardımlarıyla yazılan bu kitaplar sayesinde çocuklar, hem farklı konulara ilişkin derinlemesine bilgiye sahip olacak hem de bu sayede kendi ilgi alanlarını keşfedecekler.(Tanıtım Bülteninden)

Kapat