Penguenler Adası %35 indirimli Anatole France

Penguenler Adası
Anatole France

%20 İNDİRİM
90,00 TL
72,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786052492536
757366
Penguenler Adası
Penguenler Adası
72.00

111 yıl önce yazılan Penguenler Adası o zamanki Fransız adaletine bir göndermedir.

Tarih tekrardan ibaret değildir ama toplumlar benzer aşamalardan geçerler. Klasik kitaplar bu olayları anlattıkları için klasik olarak anılırlar ve her zaman geçerliliklerini korurlar. Penguenler Adası'nı 1908 yılında yazan Anatole France 1921 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştır. Bir siyasi düş niteliğinde olan ''Penguenler Adası'' daha çok bir fantezi özelliği taşır.

Eserde Fransız tarihinin gülünç tarafları acı bir alayla ve yazarın kendine has üslubu ile anlatılmıştır. Penguenler Adası France'in en önemli yapıtlarından biridir. Mael adındaki efsanevi bir aziz Kuzey kutbunda Penguenlerin yaşadığı bir ada bulur ve bu adayı Avrupa'ya taşır. Kitabın ilerleyen bölümlerinde penguenlerin ilişkileri Penguenlerin ve Fransa'nın birbirine parelel devam eden tarihi anlatılır.

France, bu romanından sonra siyasete daha kararlı olarak yöneldi, kalemini ve adını militan harekete katkı sağlamak için kullandı. Okuyucular romanda pembe Kız (Jean D'Arc). Trinco (Napoleon). Aegidius Aucupis (Voltaire), Colomban (Emile Zola), Pyrot (Dreyfus),vb. önemli tarihsel kişileri tanımakta güçlük çekmeyeceklerdir.

Kapat