S.U.M.O (Sızlanmayı Unut Mutlu Ol)
S.U.M.O (Sızlanmayı Unut Mutlu Ol)
ALTEO Yayıncılık
14.00

Carpe diem'i öğrenmek ve bu deyimle yaşamak bana ne öğretti? 1994 yılı meslek hayatımın dönüm noktasıydı. Görüştüğüm bir yer vardı ve konuşmacı adaylarının, kabul edilmek için, 100 kişilik bir konferanslarının video görüntülerini yollaması gerekiyordu. Oysa bırakın görüntüsünü, hayatımda o ana kadar bir düzine insan karşısında konuşmamıştım.
Arkadaşlarımın hepsine telefon ettim ve her birine teklifimi sundum: "Bedava yemek, bedava içecek. Siz yeter ki doğru zamanda kahkaha atın."

Bazı ailelerin desteğiyle ve bedava içki ve yemek oldugğu sürece her yere giden birkaç kişiyle izleyici sayım sekize çıkmıştı. Neyse, sunumumu kaydettim ve seyredenler durumu anlamasın diye, kaydın bir kısmını sildim (dostlarımın yalnızca bazıları doğru yerde gülmüşlerdi).

Birkaç hafta sonra, telefonla arandım. Benimle tanışmak isityorlardı. Bu şirket şu anda benim en değerli müşterim konumunda. Sekiz kişi karşısında sunduğum seminerden üç yıl sonra, Asya, Avrupa, Amerika, dünyanın her yerinde binlerce kişiye seminer veriyordum. Şu anda bile, hala hayatımın o andan öncesini düşünüyorum ve keşke bu dersi daha önceden almış olsaydım diyorum. Siz daha ne kadar bekleyeceksiniz?

Kapat