Sapiens Sapiens'e Karşı - İnsanın Muhteşem ve Trajik Tarihi Pascal Pic

Sapiens Sapiens'e Karşı - İnsanın Muhteşem ve Trajik Tarihi
Pascal Picq

%10 İNDİRİM
175,00 TL
157,50 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050210446
979581
Sapiens Sapiens'e Karşı - İnsanın Muhteşem ve Trajik Tarihi
Sapiens Sapiens'e Karşı - İnsanın Muhteşem ve Trajik Tarihi
157.50

TürümüzHomo sapiens, son 40 yılda kazandığı başarıların ve son yarım yüzyılda yaşadığı müthiş nüfus artışının baş döndürücü sonuçlarına uyum sağlayabilecek mi? Çok uzun zaman önce, birkaç insan türü Dünya'yı paylaşıyor, teknik ve gen alışverişinde bulunuyordu. Daha sonra, Afrika'da ortaya çıkan daha yeni Sapiens popülasyonları (bizim türümüz), Avrupalı Neandertalleri, Asyalı Denisovaları ve başka birkaç türü mağlup etmeden önce, hem yaya olarak hem de teknelerle Avustralya ve Amerika'ya kadar ulaşıp tüm Dünya'yı fethettiler.


Sapiens Sapiens'e Karşıişte bu muhteşem macerayı anlatıyor. Ancak, değişen iklim koşullarına uyum sağlama yeteneğimiz, kentleşmiş, anında iletişim olanağına kavuşmuş, kirlenmiş, ekosistemleri harap olmuş ve felaketlerin tehdidine daha açık hale gelmiş bir dünyaya uyum sağlamamıza hizmet edebilecek mi? Çünkü evrim devam ediyor.


Ünlü Fransız popüler bilim yazarı Pascal Picq'in kaleminden, İnsanın Evrimi hakkında bilgi edinmek isteyenler için çok uygun bir kitap.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat