Dörtnala Özgürlük Pam Muñoz Ryan

Dörtnala Özgürlük
Pam Muñoz Ryan

%35 İNDİRİM
175,00 TL
113,75 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786256366787
979857
Dörtnala Özgürlük
Dörtnala Özgürlük
113.75

Okul listelerinin bol ödüllü kitabı Hayalperest’in yazarından cesaret ve özgürlük üzerine yeni bir hikâye!

Charlotte Parkhurst, erkek çocuklarının yaşadığı bir yetimhanede büyüdü ve doğrusu, bunu hiç sorun etmiyordu. Bebeklerle oynamayı sevmezdi, kavgalarda kendini savunabilirdi ve ahırda çalışmayı çok severdi. Charlotte’ın atlara karşı özel bir ilgisi vardı ve en büyük hayali kendi çiftliğinde atlarını eğitmek ve doyasıya at sürmekti.

Sorun şuydu ki 1800’lerin ortalarında Charlotte’ın bir kız olarak çok daha farklı bir hayat yaşaması bekleniyordu; hayalini kurduğu özgürlüklere sahip olmayacağı bir hayat... Ama Charlotte çok akıllı ve kararlı bir kızdı; böylece bütün riskleri göze alarak, hayallerini gerçekleştirmek için nasıl gerekiyorsa öyle yaşamanın bir yolunu bulacaktı.

İki yüzyıl öncenin Amerika’sında geçen ve gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenilerek yazılmış, atını dörtnala özgürlüğe süren bir kızın cesaret dolu öyküsü, bol ödüllü yazar Pam Muñoz Ryan’ın benzersiz anlatımıyla kelimelere dökülüyor.

 

Temalar: Toplum Hayatı, Zaman ve Mekân, Kavramlar ve Çağrışımlar, Birey ve Toplum, Duygular ve Hayaller, Hak ve Özgürlükler, İletişim, Sevgi, Dayanışma, Arkadaşlık. 

Kapat