Masalcı Ana - Masallarıyla Şifa Dağıtan Kadın Özge Bahar

Masalcı Ana - Masallarıyla Şifa Dağıtan Kadın
Özge Bahar

%20 İNDİRİM
135,00 TL
108,00 TL
Tükendi
9786055862084
975402
Masalcı Ana - Masallarıyla Şifa Dağıtan Kadın
Masalcı Ana - Masallarıyla Şifa Dağıtan Kadın
108.00

Kitapları da masalları da yabana atmamak lazım. Farkına varmasak da bazılarının etkisi uzun sürer. Önce usulca içe işler; sonra kendiliğinden bir kaynak bulup hayata, zaman zaman da onun ötelerine taşar. Kendini aşarken sır saklamayacak, onlardan kaçmayacak bir açıklığa ulaşır.


Masallar da kitaplar da hiç hesapta olmayanların, adı henüz konmamışların tohumunu ekiyor zihne. Dönüşmek, değişmek, kendinden geçmek, kabuğundan sıyrılmak, yeniden doğmak, kendine gelmek gibi şeyler…


Masalcı Ana, tam da adı üstünde, bir masal sandığı. Ama masal sandığımız aynı zamanda hayatın kalbinde değil mi? Bizler orada başka hayatlara vardığımızı sanıyoruz ama hiç fark etmeden saklı doğamıza da uyanıyoruz.


Anlatırken doğuran, kendinden ve kendiliğinden çoğalan bir bedeni ve ruhu var Masalcı Ana'nın. Kabına sığmayan, taşan; sözcüklerle olduğu kadar yaşanmışlıklarla ve yaşanacakların heyecanıyla da coşan. Belki de bu nedenle bir kez daha hatırlatmakta fayda var: İlk kitapların ve içe işlemiş masalların etkisini yabana atmamak lazım.
(Tanıtım Bülteninden)


Kapat