AKPnin Kısa Tarihi: Türk Sağının İdeolojik ve Siyasi Arka Planı Özdemi

AKPnin Kısa Tarihi: Türk Sağının İdeolojik ve Siyasi Arka Planı
Özdemir İnce

%25 İNDİRİM
85,00 TL
63,75 TL
Tükendi
9786050616316
921938
AKPnin Kısa Tarihi: Türk Sağının İdeolojik ve Siyasi Arka Planı
AKPnin Kısa Tarihi: Türk Sağının İdeolojik ve Siyasi Arka Planı
63.75

“AKP ile Cemaat arasında bir ortakyaşarlık (sembiyotik) ilişkisi vardır. Bu ilişki takır tukur bir mekanik ilişki değil, tam anlamıyla bir biyolojik ilişkidir, yani iki canlı varlığın iç içe geçmiş hayati ilişkisidir. Herhangi bir şekilde biri zarar görürse ikincisi de zarar görür. Peki bu ilişki neden sona erdi, ortakyaşam ilişkisi sona erince taraflar üzerindeki etkisi ne olur?”


“İktidardaki hükümeti beğenmemek, onu değiştirmek, onun yerine geçmeyi istemek başka, iktidarı ele geçirip devletin yapısını ve rejimini değiştirmeye yeminli olmak başka. Bunlardan birincisi demokratiktir ve yasaldır; ikincisi ise anayasa ve yasadışıdır.”


Türkiye aydınlanma mücadelesinin usta ve keskin kalemlerinin başında gelen isimlerden Özdemir İnce AKP'nin Kısa Tarihi'nde, Türk sağının ve özellikle de AKP'yle başlayan ulusal devletin tasfiye sürecinin ideolojik, siyasi, ekonomik ve sosyal temellerini irdeliyor. AKP'nin kuruluşundan 17-25 Aralık sürecine, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarından Topçu Kışlası ve Gezi olaylarına kadar bütün kritik dönemlerde hareket tarzını belirleyen bitmek tükenmek bilmeyen Cumhuriyet düşmanlığına mercek tutuyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat