Oyunbozan Feministin El Kitabı Sara Ahmed

Oyunbozan Feministin El Kitabı
Sara Ahmed

%35 İNDİRİM
260,00 TL
169,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786256461109
978109
Oyunbozan Feministin El Kitabı
Oyunbozan Feministin El Kitabı
169.00

“Oyunu bozmak bir dünya yaratma projesidir. Neyi gösterdiğimiz (kültür eleştirmeni olarak oyunbozan feminist), nasıl bildiğimiz (filozof olarak oyunbozan feminist), ne yarattığımız (şair olarak oyunbozan feminist), neyi yıktığımızdır (aktivist olarak oyunbozan feminist).” 

 

Cinsiyetçi, hakaretamiz şakalara gülmeyi ret mi ediyorsunuz? Köşenizde sessiz bir kabullenişle oturmak yerine ses mi yükseltiyorsunuz? Otoriteye tepki gösterdiğinizde, karşılık verdiğinizde, cinsiyetçilik, ırkçılık gibi kelimeler kullandığınızda ortam geriliyor mu? Bu sorulara cevabınız evetse, siz de bir oyunbozan feminist olabilirsiniz. Ve bu kitap sizin için yazıldı. 

Eşitsizlik ve haksızlıklara karşı mücadele etmenin bedeli ağır olabiliyor. Feminist yazar ve akademisyen Sara Ahmed Oyunbozan Feministin El Kitabı’yla, adil olmayan bir dünyada mücadele edenlere destek eli uzatıyor. Ayakta kalabilmek ve hayatı dönüştürmek konusunda rehberlik ediyor.  

 

 

“Bu ateşli manifestoda Sara Ahmed, başka ellerde anlaşılmaz olabilen bir çalışma alanına etkileyici bir açıklık kazandırıyor.” 

Publishers Weekly 

 

“Feministlerin ve sosyal aktivistlerin bu kitabı cesaret verici bulacakları kesin. Verilen mücadelelerin çoğu zaman zorlu ama bir o kadar da önemli olduğuna dair çarpıcı bir hatırlatma.” 

Kirkus 

Kapat