Dinlenme ve Rahatlama Yılım Ottessa Moshfegh

Dinlenme ve Rahatlama Yılım
Ottessa Moshfegh

%35 İNDİRİM
225,00 TL
146,25 TL
Tükendi
9786258401325
904769
Dinlenme ve Rahatlama Yılım
Dinlenme ve Rahatlama Yılım
146.25

Paris Review,New Yorkergibi yayınlarda öyküleri ve yazılarıyla yer alan, ilk romanıEileenile Hemingway Vakfı/Pen Ödülü'nü kazanan, birçok eseriyleNew York Timesçoksatanlar listesine giren Ottessa Moshfegh'in ikinci romanıDinlenme ve Rahatlama Yılım,Time,The GuardianveWashington Posttarafından yayımlandığı yılın en iyi kitapları arasında sayıldı.

11 Eylül öncesinde, 2000 yılında zayıf, güzel, eğitimli genç bir kadın şık bir sanat galerisinde kolay bir işte çalışıyor, kaybettiği anne babasından kalan miras sayesinde, zenginlik ve ihtimallerle dolu Manhattan'da rahat içinde yaşıyor. Fakat aldığı ilaçlara rağmen öyle mutsuz ki... Hayatı uykuda geçiyor sanki. Yüreğindeki kara deliğin sebebiyse ne Dünya Ticaret Merkezi'nde çalışan bankacı sevgilisi, ne sinir bozucu arkadaşı Reva ne de öksüzlüğü. Peki, esas sorun ne sahiden?

Ottessa Moshfegh'denDinlenme ve Rahatlama Yılımyeni bin yılın başlangıcında aylak bir bunalımın, gönüllü bir yalnızlığın acımasız, komik, dokunaklı romanı.

“Sivri dilli, komik, (Mona Awad, Sheila Heti, Emily Brontë gibilerin yazdığı ya da büyükannelerimiz Leydi Macbeth ve Medea'ya benzer) sevimli olmayan kadın başkarakterler ailesine karanlık bir katkı.” –Margaret Atwood

“Moshfegh, narsisist bir kişiliğin amaçsız iç hayatını aynı anda hem kendinden nefret ederek hem de kendini ortaya koyarak anlatıyor.Dinlenme ve Rahatlama Yılım, kentli bir kara komedi, hastalıklı bir itidale sahip paragraflarla dengelenen keskin gözlü bir hiciv eseri olarak fazlasıyla inandırıcı.” –Joyce Carol Oates

Kapat