Osmanlılar: Fütuhat-İmparatorluk - Avrupa ile İlişkiler-Seçme Eserleri

Osmanlılar: Fütuhat-İmparatorluk - Avrupa ile İlişkiler-Seçme Eserleri 17
Halil İnalcık

%20 İNDİRİM
176,00 TL
140,80 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9786254292828
943526
Osmanlılar: Fütuhat-İmparatorluk - Avrupa ile İlişkiler-Seçme Eserleri 17
Osmanlılar: Fütuhat-İmparatorluk - Avrupa ile İlişkiler-Seçme Eserleri 17
140.80

“Osmanlı Devleti'nin doğuşu sorunu ile Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşu sorunu birbirine karıştırılmamalıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihi, Osmanlı Devleti'nin Anadolu ve Balkanlar'da nasıl ve hangi koşullar altında siyasi bir güç durumuna geldiğini inceler. Osmanlı Devleti'nin doğuşu sorunu ise Selçuklu-Bizans uc bölgesinde Osman Gazi'nin liderliği altında siyasi çekirdeğin nasıl ortaya çıktığını açıklamakla ilgilidir.”


Çalışmalarıyla Osmanlı İmparatorluğu'nun tarih yazımına siyaset, ekonomi, kültür ve medeniyet gibi pek çok açıdan özgün katkılar veren Halil İnalcık'ın Osmanlılar/Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa ile İlişkiler eseri, arşiv belgeleri ışığında imparatorluğun gelişimini, fetih yöntemlerini, devlet sistemini ve Hıristiyan Avrupa ile ilişkilerini incelediği makalelerinden oluşuyor.


İnalcık'ın Osmanlıların kuruluş süreci, klasik dönem Osmanlı tarihinde egemenlik kavramı, Osmanlı İmparatorluğu'nda köle emeği, Avrupa'ya verilen ticaret imtiyazları gibi pek çok başlıkta kaleme aldığı Osmanlı'nın kuruluşu ve Avrupa ile ilişkileri konularındaki değerlendirmeleri bu eser aracılığıyla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat