Osmanlı Klasik Çağında Siyaset %15 indirimli Feridun M. Emecen

Osmanlı Klasik Çağında Siyaset
Feridun M. Emecen

%5 İNDİRİM
295,00 TL
280,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752448612
740840
Osmanlı Klasik Çağında Siyaset
Osmanlı Klasik Çağında Siyaset
280.25

Osmanlı Beyliği'nin kuruluşundan beri geçirdiği siyasi dönüşümler nelerdi? Onu bir “Cihan Devleti”ne dönüştüren ve üç kıtada yöneltilmesini sağlayan“merkezî yönetim” neydi? Doğu-Batı siyaseti ve merkez dışı uçlara yönelik politikaları nasıl bu kadar muazzam işliyordu? Uzun vadeli stratejik planlamalar, akılcı politikalar ve “Şark Meselesi” nasıl yönetiliyordu?

“Osmanlı Klasik Çağı” serisinin ilki olan elinizdeki bu eser, Osmanlı siyasi ve askeri tarihini bazen genel hatlar, bazen de belirli hadiseler üzerinden ele alıyor. Böylece okuyucu, hem Osmanlı'yı hem de Doğu ve Batı'yı daha iyi değerlendirme fırsatı yakalıyor. Feridun M. Emecen, Osmanlı Beyliği'nin başlangıçtan imparatorluğa giden yolda siyasi anlamda nasıl bir dönüşüm yaşadığının detaylı bir değerlendirmesini yaparken aynı zamanda tarihi öngörülere de dikkat çekiyor.

Osmanlı Klasik Çağında Siyaset kitabının gözden geçirilmiş ve yeni yazılar eklenmiş bu baskısında Emecen,siyasi tarih okumalarını derinleştirmek isteyenlereson derece önemli bir kaynak eser sunuyor.

Kapat