Zen %27 indirimli Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Zen
Tarihi, Öğretileri ve İnsanlık Üzerindeki Etkisi
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

%25 İNDİRİM
17,59 TL
13,19 TL
Tükendi
9786055154240
522562
Zen
Zen Tarihi, Öğretileri ve İnsanlık Üzerindeki Etkisi
13.19

"Zen bir telgraf gibidir. Temellere inanır. Etrafında hiçbir saçmalık yoktur; ritüeller, ilahiler, mantralar, metinler yoktur. Yalnızca küçük anekdotlar vardır. Doğru farkındalığa sahipsen seni doğrudan doğruya kalbinden vururlar. Bu, yoğunlaştırılmış ve kristalleştirilmiş bir öğretidir, ama insan buna hazırlıklı olmalıdır. Tek hazırlık meditasyon farkındalığıdır. Zen kitapları bölük pörçüktür. Onlar telgraftırlar; anlık, açıklamasız, ama özünü, binlerce çiçeğin parfümünü verirler. Onları özümsemek için uyanık ve meditasyona yatkın olmalısın. Ben bir bağlam, doğru altyapıyı vermeye çalışırım, çünkü ben Zen geleneğinde doğmamış insanlara hitap ederim."
-Osho-

"Zen, bir din, bir dogma, bir akide değildir. Zen, bir arayış, bir araştırma dahi değildir; felsefe dışıdır.
Zen yaklaşımının temeli, her şeyin olması gerektiği gibi olduğu, hiçbir şeyin eksik olmadığıdır.
Tam da bu an her şey kusursuzdur."
-Osho-

Osho, yirminci yüzyılın en iyi tanınan ve en çağdaş mistiklerinden biridir. Bilgeliği, dinleyicisini mizah ve hikâye anlatım sanatı kullanarak karmaşık felsefi kavramlara dair anlayışa götürme becerisi gibi efsanevidir.

Zen - Tarihi ve Öğretileri'nde, Osho, okuru yalnızca büyük bir öğretmenin rehberliği altında gerçekten tecrübe edilebilen bir anlayış yolculuğuna çıkarır.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat