Salome Oscar Wilde

Salome
Oscar Wilde

%25 İNDİRİM
95,00 TL
71,25 TL
Tükendi
9786057110169
905227
Salome
Salome
71.25

Herodias
Sizin hakkınızda ne dediğini duyuyor musunuz? Solucanlar tarafından yeneceğini söylüyor.

Herod
Benim hakkımda konuşmuyor. Asla bana karşı konuşmaz. Konuştuğu, Kapadokya Kralı; benim düşmanım olan Kapadokya Kralı. Solucanlar tarafından yenecek olan o. Ben değilim. Asla bana karşı konuşmaz bu kahin, kardeşimin karısını karım yapmakla işlediğim günah hariç. Haklı olabilir. Zira, gerçekten sen kısırsın.

Heoridas
Ben kısırım, öyle mi? Bunu siz söylüyorsunuz, her zaman kızıma bakan siz, zevkiniz için dans etmesini istediğiniz siz? Aptal gibi konuşuyorsunuz. Bir çocuk doğurdum. Sizin çocuğunuz yok, hayır, kölelerinizin birinden bile. Kısır olan sizsiniz ben değil.

Herod
Sus kadın! Sana kısır olduğunu söylüyorum. Bana çocuk doğurmadın ve kahin evliliğimizin gerçek bir evlilik olmadığını söylüyor. Evliliğimizin bir ensest evliliği, günahkar bir evlilik oldğunu söylüyor... Korkarım haklı; eminim haklı. Ama şimdi bunları konuşmanın zamanı değil. Bu anda mutlu olacağım. Gerçekten mutluyum. Eksiğim yok.

Herodias
Bu akşam eğleniyor olmanıza memnunum. Adetiniz değildir. Ama geç oldu. Unutmayın ki gün doğarken ava çıkacağız. Sezar'ın elçilerine itibar gösterilmeli, değil mi?

Kapat